„Pokud se podíváte na nominované provozy, tak se skutečně jedná o špičku gastronomie v České republice. Je úžasné, že můžeme být i my z Olomouckého kraje jeho součástí. Naše překvapení bylo opravdu upřímné, vítězství jsme nečekali," říká Zdeněk Kortiš.

Jeho podnik hostům nabízí výběr z několika pivních speciálů a také širokou nabídku whisky.

Czech Bar Awards 2015výsledky 

„Jsme neskutečně rádi, že se náš koncept libí. Z pivních specialit se snažíme nabízet několik zahraničních producentů a pivních stylů, ale na našem druhém baru dáváme prostor také malým českým a moravským pivovárkům. Snažíme se také o podporu lokálních výrobců nejen piva, ale také například kávy a ovocných destilátů," vysvětluje majitel irské hospody, kterou lidé najdou poblíž olomoucké katedrály svatého Václava.

„Náš provoz určitě není příkladem typické pivnice, kde se většinou čepuje, ač výborně, jen jeden pivní styl. U nás je to spíše o zážitku a nových chutích. Například nedávno jsme vařili vlastní pivo typu ale, které sklidilo ohromný úspěch a hodláme v tom pokračovat. V našem případě je vše ještě provázané s whisky," popisuje majitel oceněné hospody.

Ostatně on sám alkohol destilovaný z obilnin, zrající v dřevěných sudech sbírá a také je whisky ambasadorem jednoho z největších importérů v České republice. Kromě toho je i lektorem v Barové akademii.

Black Stuff Irish Pub v Olomouci

Black Stuff Irish Pub v Olomouci. Autor: Archiv podniku

Praha je v gastronomii někde jinde

A jak si Olomoucký region stojí ve srovnání se zbytkem republiky? Zdeněk Kortiš přiznává, že rozdíly jsou stále patrné.

„Ať se nám to líbí nebo ne, Praha je v gastronomii ještě někde jinde. Ale je vidět, že kvalitní koncepty jsou i mimo Prahu. V Olomouci máme několik výborných barů, různých stylů a konečně už i restaurace, kdy díky nově otevřeným provozům šla jejich úroveň neskutečně nahoru. Moji známí jsou z Olomouce nadšeni, proto buďme hrdí a nebojme se ji více propagovat. Hotelové kapacity, infrastruktura, vše je vybudované, tak teď nastala ta pravá chvíle nebýt skrytým pokladem, ale spíše zářícím klenotem Moravy," naráží Zdeněk Kortiš na loňské vydání cestovatelského průvodce Lonely Planet, který Olomouc zařadil mezi padesát skrytých destinací Evropy, které stojí za to vidět.

Jako pozitivní zprávu pro olomoucký region vnímá ocenění i ředitelka Sdružení cestovního ruchu Střední Morava Djamila Bekhedda.

„Je to určitě dobrá zpráva, plus pro město Olomouc a region. Teď bude záležet na tom, jak se ocenění marketingově dál využije. Samozřejmě to může do regionu přilákat nové turisty, kteří se zabývají gastronomií," řekla.