„K nám chodí spíše střední generace, která si oblíbila dobrou whisky, finskou vodku nebo bourbon. Zákazníci už na konec prohibice vyloženě čekají a těší se, že si u nás oblíbené pití zase budou moci vychutnat," řekl Vyroubal.

Dosud musel kvůli částečné prohibici společně s personálem hostům nabízet jen nápoje s obsahem alkoholu do dvaceti procent. Nejvíc šly v posledních dvou dnech na odbyt lehké ochucené vodky a likéry. Počet zákazníků baru výrazně nepoklesl, jen se změnil druh objednávaného alkoholu.

„Mírně vzrostlo množství prodaného vína a piva. Denně jsme ale přesto přicházeli o nejméně 15 procent tržeb, o víkendech až o 30 procent. Jsem přesvědčený o tom, že úplně stačilo zakázat prodej rumu a vodky a ne plošně veškerého tvrdého alkoholu včetně kvalitních zahraničních značek," míní Vyroubal.

Pokud prohibice skončí, bude hostům alkoholické nápoje nalévat z lahví, které byly vyrobeny před 1. lednem 2012. Ty ostatní včetně už načatých balení zřejmě čeká dohledávání šarží a vystavení certifikátů o původu.

„Určitě v našich zásobách najdeme pití vyrobené loni nebo ještě dříve. Hosté se rozhodně nemusejí bát, že bychom jim o prodlouženém víkendu neměli co nalít," slíbil Vyroubal. (mak)