Z majetkových přiznání vyplývá, že minulý rok zvládali politici kromě svých funkcí i další zaměstnání, podnikání či nákup nemovitosti.

Jako vysokoškolský pedagog si v loňském roce přivydělal například primátor Olomouce Antonín Staněk. Jako docent si na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého přišel na necelých 328 tisíc korun.

„Mám úvazek, na základě kterého jako docent vedu přednášky a semináře. Vedu práce studentů, ať už diplomové, nebo bakalářské, a jsem také školitelem studentů v doktorských studijních programech. Je to standardní akademický úvazek docenta,“ řekl ke svému působení na univerzitě primátor Antonín Staněk.

Výběh vlků Hudsonových v olomoucké zoo
Zoo nezavinila, že vlk kousl dítě, zjistila policieV uplynulém roce si však politici peníze spíše půjčovali nebo spláceli předchozí závazky.

Hypotéku na více než 2,1 milionu korun si vzal například náměstek primátora Filip Žáček, který v čestném prohlášení uvedl také koupi nového bytu za téměř 2,8 milionu.

Půjčku 750 tisíc zveřejnil i další náměstek Martin Major, jemuž podle prohlášení částku půjčili rodiče.

Necelého půl milionu pak dluží na hypotéce také náměstek hejtmana Radovan Rašťák.

Na Horní i Dolní náměstí instalují nová pítka z dílny světoznámého sochaře a olomouckého rodáka Ivana Theimera
Originální pítka už montují na olomoucká náměstí. Takto vypadajíRovnou dva úvěry, jeden na dva a druhý na půl milionu, splácí první náměstek hejtmana a poslanec Jiří Zemánek.

Ten však za loňský rok zveřejnil také svůj plat 1,4 milionu korun za působení v Poslanecké sněmovně nebo odměnu 122 tisíc ze společnosti Nemocnice Olomouckého kraje, a. s., kde je předsedou představenstva.

Podnikatelskou činnost uvedl také hejtman Ladislav Okleštěk. Ze společnosti Ten Expres Morava, spol. s r. o., v níž je jednatelem, však žádné zisky nemá.

„Firma posledních deset let nevykazuje činnost, proto je nyní v likvidaci,“ objasnil hejtman Olomouckého kraje.

Olomoucká tramvaj. Ilustrační foto
Nové tramvaje hned tak nebudou. DPMO zase chyboval