Tradiční svátek letos navíc nabídne i outdoorové aktivity, desítky stánků s interaktivními prezentacemi studentských a neziskových organizací nebo open-air čajovnu v Bezručových sadech.

Studentské slavnosti se tentokrát budou točit hlavně kolem komiksů.

„Inspirovali jsme se především superhrdiny. Téma se odráží nejenom v podobě majálesu, ale také v soutěžích o nejlepší komiks a nejlepší masku nebo v superhrdinské akademii, kterou připravujeme ve spolupráci s fakultami," uvedl hlavní koordinátor oslav Ondřej Martínek.

Hlavní program majálesu si návštěvníci užijí v Bezručových sadech. Kromě různých sportovních aktivit bude pro zájemce připravené šapitó se soutěžemi, celodenní silent disco i stánky s nejrůznějšími výrobky studentů.

„K dispozici budou také lanové překážky, sportovní vozíky nebo rafty. Pro odvážlivce bude k dispozici létající kolo," naznačil Ondřej Martínek.

Příznivci divadla a komiksu by si neměli nechat ujít program na nádvoří Tereziánské zbrojnice, který láká na zajímavé inscenace i filmy s komiksovou tématikou.

Dvě podia na pevnůstce

K majálesu patří samozřejmě hudba a koncerty, kterým budou v areálu Korunní pevnůstky vévodit slavné české kapely Kieslowski a Tata Bojs.

„Prostor mezi vystoupeními pak vyplní slovenští rockeři From Our Hands, polští králové vintage disca a elektroniky Fair Weather Friends a mladá britská trojice The Feud," lákal návštěvníky Ondřej Martínek.

Novinkou Korunní pevnůstky bude druhá hudební scéna, na níž během odpoledne zahrají mladé studentské kapely jako Live Music Superheroes, nadějní Mistake nebo matadoři olomoucké scény Narcotic Fields.

Kromě toho zasáhne majálesový program i hudební kluby S-cube a Metro Chill Out Club, hospodu U Magora nebo Jazz Tibet Club, kde uskuteční benefiční koncert na podporu onkologicky nemocných dětí.

Slavnost zahájí ve 13 hodin tradiční průvod a korunovace krále na Horním náměstí v Olomouci. Vstup na majáles je zdarma.