Ve srovnání s velmi skromným a propršeným pondělním majálesovým průvodem vysokoškoláků v Olomouci byl ten prostějovský úplně jiná třída.

Hlavní spartakiádně spermiový souboj se tentokrát odehrál mezi Reálným gymnáziem a studenty gymnázia Jiřího Wolkera.

V téměř půlkilometrovém bujarém průvodu studentů procházejícím městem se však rozhodně nenechala zahanbit ani Obchodní akademie v čele se Sněhurkou a sedmi trpaslíky, jedny z nejnápaditějších kostýmů předvedla soukromá SŠ Oděvní, početné zastoupení měli i „sportovci“ ze Švehlovi SŠ a na túru se vydali i zlomeniny, chroničtí pacienti, doktoři a sestřičky z prostějovské SŠ zdravotní.

Po korzu městem zamířil mnohasethlavý průvod na nádvoří pernštýnského zámku, které nebylo sto všechny jeho účastníky pojmout. Zde jednotlivé školy předvedly scénky, v nichž představily své kandidáty na krále.

I zde měla navrch především obě prostějovská gymnázia.

Reálka předvedla skutečně originální variaci na téma, co vše jste chtěli vědět o sexu a antikoncepci a báli jste se na to zeptat, zatímco GJW vsadilo na dynamickou spartakiádní show, v jejímž závěru nechybělo ani postavení živé čtyřpatrové pyramidy provázené frenetickým máváním houfu rudých vlajek v publiku.

„Obzvláště ve srovnání s Olomoucí, kam do průvodu dorazilo tak osmdesát lidí, je to tady naprostá bomba,“ nechal se slyšet účastník obou akcí Michal Zajíček.