Královským párem desátého ročníku olomouckého majálesu byli na balkonu radnice korunováni tanečníci Kristýna Coufalová a Jan Tománek. Olomoucká rodačka, lektorka tance a vítězka první řady StarDance a porotce téže soutěže, absolvent olomoucké univerzity.

Olomouc (o)žije. Průchodový hudební festival v ulicích města, 4. 6. 2021
Olomouc opět (o)žije! Největší hudební festival v ulicích se vrací ještě větší

Král majálesu tanečník a choreograf Jan Tománek převzal korunu z rukou rektora Univerzity Palackého Martina Procházky, žezlo mu předal prorektor Vít Procházka.

A protože se jednalo o jubilejní desátý ročník, zúčastnili se jej také králové z ročníků předchozích. Olomoučany tak z radničního balkonu pozdravil například bývalý rektor Univerzity Palackého Josef Jařab, herečka Ivana Plíhalová nebo fotograf Jindřich Štreit.

Fotograf Jan Saudek vystavuje ve Vlastivědném muzeu
Saudek vystavuje v Olomouci kultovní fotografie

Poté, co studenti vzdali u radnice hold králi a královně, se divoký průvod v čele s královským párem, který se tentokrát svezl v naleštěném kabrioletu Mercedes-Benz z roku 1933, vydal zpátky do areálu Zbrojnice Univerzity Palackého. Tam už probíhá bohatý kulturní program.

V průběhu odpoledne a večera vystoupí například zpěvačka Annabelle, hudebník Michal Horák nebo kapela Cirkus Brothers. S ohnivou show se ve 21.30 představí kejklířský spolek Cascabel a ve 22.20 začíná koncert skupiny N.O.H.A.

Podrobný program Olomouckého majálesu UP 2022 zde