V Hlubočkách o víkendu pojedou všechny vleky.

„V provozu budou oba dva hlavní a také jeden dětský. Pak tu máme také lanový vlek pro lyžařskou školku,“ řekl David Jarmar ze Ski areálu Hlubočky.

Na svahu leží šedesát až osmdesát centimetrů technického sněhu smíchaného s čerstvým.

V pátek a o víkendu se rozjede také vlek v Domašově nad Bystřicí.

„Mělo by tam teď být zhruba pětadvacet centimetrů a padá nám nový sníh. Sjezdovku upravujeme rolbou. Večerní lyžování začíná od osmnácti hodin,“ uvedl Stanislav Koloušek, provozovatel areálu v Domašově.

Také sportovci, kteří se vydají do obce Paseka na místní vlek Karlov, nebudou zklamáni.

„Nedá se přesně určit, kolik centimetrů tu je, pořád sněží. Ale tak čtyřicet, možná víc tu bude,“ hlásil ve čtvrtekl Antonín Kryl, majitel a správce vleku s tím, že o víkendu pojede jak poma, tak i dětský lanový vlek.

Na sjezdovku do Kladek i na Potštát

Vyrazit na lyže můžete i na sjezdovku v Kladkách mezi Bouzovem a Konicí.

„Na svahu v Kladkách je kolem padesáti centimetrů sněhu, zhruba polovina z toho je umělá. Podmínky pro lyžování jsou vynikající,“ láká Josef Hofman z TJ Sokol Kladky s tím, že vlek je v provozu denně od devíti do šestnácti hodin. Až do odvolání si navíc v pondělí, ve středu, v pátek a v sobotu mohou návštěvníci užívat sjezd i večer, a to od sedmnácti do dvaadvaceti hodin.

Dobře si zájemci zalyžují i na Potštátsku.

„Máme třicet centimetrů sněhu, upravený svah a netvoří se velké fronty. Situaci nezhoršil ani nově napadený sníh, je ho totiž jen deset centimetrů,“ informoval Jiří Kuča z lyžařského areálu v Potštátě.

Podle něj se teď těší velké oblibě večerní lyžování. „Na večer máme v provozu jeden vlek, začínáme v 16.30 a končíme vždy ve 20.30,“ řekl.

V pátek se na Potštátě lyžuje celý den, stejně jako o víkendu.

JAK TO PŘED VÍKENDEM VYPADÁ V JESENÍKÁCH

Zpravodajové Deníku