Nejvíce postiženou obcí byl Týn nad Bečvou a nedaleká Lhota, kde se kvůli přívalovému dešti ucpala propustka místního potoka, který se následně rozlil na silnici a do okolních zahrad. Po příjezdu na místo hasiči propustku vyčistili a potok se začal vracet do svého přirozeného koryta.

„Hasiči zde řešili zde také spadlý strom na dráty elektrického vedení a čerpání vody z několika zatopených sklepů. Na místě pomáhaly jednotky sboru dobrovolných hasičů z Týna nad Bečvou a Lipníka nad Bečvou. Situace se uklidnila po 19. hodině,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Lucie Balážová.

Živly řádily také na Prostějovsku. „Kolem 20. hodiny vyjížděli hasiči například do Čelčic, kde odstraňovali spadlý strom. Při událostech zasahovaly také jednotky dobrovolných hasičů. V Seloutkách a Určicích odčerpávaly vodu ze zatopeného sklepa,” informovala mluvčí hasičů.

Na velmi silné bouřky upozorňuje výstraha Českého hydrometeorologického ústavu také dnes odpoledne a večer. Mohou přijít velmi silné bouřky s přívalovými dešti s kroupami a prudkými nárazy větru. Ty mohou lámat větve a vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky.

„Lidé by si měli zabezpečit okna, dveře, skleníky a volně položené předměty, nevstupovat ani nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Při řízení vozidla v bouřce je třeba snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ doporučila Lucie Balážová.