V teplém oblečení a s připravenými deštníky a pláštěnkami postávalo u krytého pódia na náměstí a poslouchalo písničky Argemy, Petera Nagyho, Walda gangu či skupiny Kryštof několik stovek návštěvníků. Odpolední vystoupení Petera Nagyho si na Litovelských slavnostech nenechali ujít ani manželé Hubáčkovi z Olomouce.

„Děti jsme zavezli k babičce, protože jsme měli strach, že bude pršet. V dešti by tady s námi tak dlouho nevydržely. Naštěstí ještě neleje, ale zima je nám stejně, asi si dáme někde horký čaj na zahřátí," poznamenali prokřehlí Petr s Janou.

Zima a vítr naopak vůbec nevadily sedmiletému Pavlíkovi, který přímo na náměstí Přemysla Otakara brázdil vody velkého nafukovacího bazénu v dětském plastovém šlapadle na ruční pohon.

Litovelské slavnosti 2013

„Je to tady super, takovou lodičku bych chtěl mít i doma," téměř odmítal z pestrobarevného plavidla vystoupit malý školák. Na aquazorbing, který si zájemci mohli vyzkoušet ve vedlejším bazénu, si ale ještě netroufnul.

Desítky lidí sledovaly na scéně u muzea zábavnou sokolnickou show, kterou komentoval zkušený sokolník. Přihlížející seznamoval s různými druhy dravců, předváděl také největší českou sovu – výra velkého.

O kousek dál si děti i dospělí mohli prohlédnout dobové ležení a historické zbraně a koupit si tradiční pouťové sladkosti či nafukovací balonky různých tvarů a barev. Na rybnících v městských parcích se v odpoledních hodinách prezentovali členové místního rybářského svazu. Modeláři zase předváděli modely lodí, letadel a vrtulníků.