České dráhy obnovily provoz mezi Červenkou a Prostějovem už v úterý.

„Jízdní řád platí v omezeném režimu, v úseku mezi stanicemi Litovel předměstí a Senice na Hané do odvolání nepojede šest spojů,“ upozornila mluvčí dopravce Vanda Rajnochová.

Zrušené jsou ranní jízdy v 6.52 z Litovle do Senice na Hané a v 7.10 ze Senice opačným směrem. Odpolední redukce se týká spojů vyjíždějících ve 14.08 a 16.08 ze senického nádraží. Vlaky s odjezdem v 13.10 a 15.10 z Červenky sice pojedou, ale končí už na litovelském předměstí, odkud se dle jízdního řádu vrátí do Červenky.

Uvnitř vlaků platí stejná bezpečnostní opatření jako venku. Cestující musí mít zakrytý obličej a dodržovat mezi sebou dostatečné rozestupy. Jízdenky lze zakoupit na pokladně v Července od 5.20 do 16.30, výdejna ve stanici Litovel město je uzavřena.

První den po skončení izolace v Litovli a okolí
Litovel a Uničov se probouzí z izolace, podívejte se

Společnosti ARRIVA a Vojtila Trans obnovují autobusovou dopravu v Litovli od 1. dubna.

Během nouzového stavu v České republice musí cestující počítat s prázdninovým jízdním řádem. Kdo si už dříve zakoupil časovou jízdenku, jejíž platnost mezitím skončila, může ji výjimečně použít i v první polovině dubna.

„Vzhledem k mimořádné situaci, kdy se s platností od 16. března zastavila veřejná doprava do Uničova, Červenky a Litovle na základě opatření, které bylo vyvoláno nařízením Krajské Hygienické stanice Olomouckého kraje, se platnost časových jízdenek zakoupených před tímto vyhlášením prodlužuje,“ informoval web Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje. 

Život v uzavřeném městě, den poté: Izolaci je konec, strašák ale obchází dál