„Je vidět, že jsou zde všichni v pohodě. Každý dokáže ocenit soupeře, když se mu podaří trefit něco výjimečného. Soutěživost je až na druhém místě, tady se scházejí lidé, co hrají šipky pro zábavu a ne pro vítězství za každou cenu,“ komentoval jeden z účastníků Robert Bureš.

Ceny pro všechny a bohaté občerstvení na jiném turnaji nenajdete. Voňavé cigáro přímo z udírny, obložené sýrové mísy na několik způsobů musely chutnat všem. „Cigáro přímo z udírny dělal Honza, bohaté obložené mísy připravil Peťa Svoboda, který je tajným sponzorem našich turnajů,“ smála se Marcela Hrdová, provozovatelka Pivnice Myslivna, ve které se sešlo patnáct dvojic. „Dnes to je výroční desátý turnaj. Od začátku držíme přátelskou atmosféru. Přesně odpovídající tomu, jak máme šipky rádi,“ dodala hospodská, které s organizací výrazně pomáhá manželská dvojice Ráďa a Leňa.

Masopustní veselí na Horním náměstí v Olomouci.
Centrum Olomouce brzy ožije bujarým masopustem. Co dalšího se chystá

Milosrdný hrací systém dává šanci všem. Přihlášené páry spolu nejprve hrají ve skupinách každý s každým o nasazení do vyřazovacího pavouka. Na rozdíl od jiných turnajů tak může celkově zvítězit i dvojice se třemi porážkami. „Jde o to, aby si každý zahrál. Když máte šipky rádi, tak si rádi změříte síly s dalšími, které třeba neznáte. Hlavní je pobavit se,“ komentoval rozhodčí Ráďa.

Výsledkově se nakonec nejlépe dařilo dvojici Rudý koně (David a Peťa), kteří ve finále porazili Syslíka a Peťu. Třetí místo slavili Klab a Jeňa, brambory zbyly na Hoviho s Michalem. Nejvyšší číslo zavřel David z vítězné dvojice, a to 110. „Ceny máme ale úplně pro všechny dvojice. Proto vždycky registrujeme přihlášky předem, abychom znali počet. Díky partnerům se mi je daří sehnat,“ smála se Hrdová s tím, že termín dalšího turnaje bude teprve určen. „Začali jsme v roce 2019, pak nás zabrzdil covid. Rozjeli jsme to opět letos a budeme pokračovat. Musím poděkovat všem, kteří mi pomáhají a také samotným hráčům za účast a hlavně super přístup,“ uzavírá restauratérka.