Sejdou se v Litovli, titul však lze později získat i v dalších městech Olomouckého kraje.

V hanáckých Benátkách, jak se Litovli přezdívá, se akce koná po dvacáté.

Krásné dívky ve věku 13 až 15 let ozdobí velký sál tamní Záložny v sobotu 1. února odpoledne. Soutěž startuje ve 14 hodin.

„Přihlášených bylo původně devět dívek, jedna to vzdala a jedna měla úraz, takže jich v soutěži bude pouze sedm," uvedla počet organizátorka akce Hedvika Weberová.

Kromě soutěžících, které budou muset plnit několik tradičních úkolů, se publiku představí malý tanečníci, ohnivá show a vystoupí i finalista televizní pěvecké soutěže Martin Šafařík.

„Snažila jsem se pozvat i vítězky předcházejících dvaceti ročníků, ovšem k dnešnímu dni jich máme přislíbených třináct," poznamenala organizátorka akce. Zájem o soutěž prý dívky mají.

„Je to už tradice a děvčata si termíny hlídají. Máme i výsledky, naše vítězky už několikrát postoupily do celorepublikového finále," doplnila Hedvika Weberová. Vstupné na akci je sto korun.

Šternberk nabídne Debbie

Také ve Šternberku dívky bojují o to, která je nejkrásnější. Letos se slavnostní večer uskuteční v sobotu 22. února.

„Je to třináctý ročník a bude mít deset finalistek. Už příští týden máme soustředění a začínáme pracovat na slavnostním večeru. Zájem o akci stran veřejnosti je, každý rok na ni chodí okolo pěti set lidí," uvedla pořadatelka šternberské Dívky roku Milena Schärferová.

Doplnila, že letos se příchozí mohou těšit i na zpěvačku Debbie.

Věk dívek, které se mohou do soutěže přihlásit je třináct až patnáct let. Ve Šternberku je pak více soutěžících s nižší věkovou hranicí.

„Ze zkušenosti můžu říct, že je mezi nimi vidět rozdíl, dva roky jsou opravdu znát," podotkla Milena Schärferová.