Nejprestižnější klubová soutěž světa kvůli přijatým opatřením mění formát a volejbalistky VK UP odehrají základní skupinu, do níž se dostaly přímo po odmítnutí brněnských Šelem, na dvou turnajích v zahraničí.

Na Champions League mohli fanoušci jít v Olomouci po dlouhých třiadvaceti letech, letos to však nakonec nebude. Univerzita odehraje své turnaje nablýskané soutěže ve dnech 24. - 26. listopadu v italské Novaře a 2. - 4. února 2021 v polské Polici.

Martina Michalíková
Vyhazov v Olomouci byl šok. Chvíli se mi zhroutil svět, přiznává Michalíková

„Je to obrovská škoda a pro mě nesmírné zklamání, i když situaci a přijatá opatření samozřejmě naprosto chápu,“ říká se smutkem v hlase předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek.

„Jenže právě pro takové okamžiky se sport dělá a pro mě i pro hráčky by to byl jeden z vrcholů dosavadního působení a snažení. Na druhou stranu je prakticky jisté, že by se hrálo bez divácké kulisy, což by všechny zápasy s evropskými velikány značně sráželo. Z tohoto důvodu se ve mně mísí více pocitů a vedle zklamání je tu i do značné míry jistá úleva. Nikdo totiž neví, jak by při všech opatřeních vypadalo technické zajištění duelů, a na náš realizační tým by to kladlo neskutečné nároky. I tak jsme to byli ochotni a připraveni podstoupit,“ dodává Zemánek.

Tým se tak vyhne nepříjemné cestě k utkání do Kazaně. Ruský tým si stanovil termín zápasu na 24. prosince v podvečer. Olomoucké družstvo by se tak muselo na cestu vypravit 22. prosince a vrátilo by se až na Štěpána.

VK UP Olomouc fanouškům pro sezonu 2020/21 nabídne permanentky v odvážném designu
Volejbalová Olomouc nabízí "nahé" permanentky a těší se na Champions League

SKONČILY TŘI HRÁČKY

Olomoucký klub už na současnou situaci zareagoval tím, že se rozloučil s trojicí hráček - českou smečařkou Martinou Michalíkovou, americkou blokařkou Olivii Kofieovou a srbskou nahrávačkou Jovanou Gogičovou.

„Podobná opatření nikoho netěší a mě osobně velmi mrzí, když je k nim potřeba přistoupit. I na příkladu aktuální změny formátu Ligy mistryň je však vidět, jak je současná doba mimořádná a jaké extrémní situace přináší. Věřím, že pro nás všechny nastanou už brzy lepší časy,“ uzavírá Jiří Zemánek.

Výkonný ředitel VK UP Olomouc Radan Holásek.
Olomoučanky trénují na Ligu mistryň na antuce u haly. Některé na ní stály poprvé