Pětačtyřicet kandidátů do říjnových komunálních voleb strana vybrala podle politické práce v posledním volebním období.

Lídrem je osmatřicetiletý vysokoškolský učitel a radní Aleš Jakubec.

Druhé místo obsadil předseda městského výboru TOP 09 Petr Navrátil.

„Naši důvěru dostali kandidáti, kteří v uplynulých čtyřech letech aktivně fungovali ve vedení města nebo v odborných komisích či městských akciových společnostech. Věříme, že obyvatelé města jejich aktivitu docení a dají nám ve volbách svůj hlas," uvedl Navrátil, povoláním obchodní ředitel.

Vlach v první desítce

Třetí místo patří ředitelce neziskové organizace v sociální oblasti JITRO Anně Taclové, čtyřkou na kandidátce je zastupitelka Kateřina Šišková a na pátém místě je živnostník Martin Vysoudil.

V první desítce figurují také současní náměstci primátora Ivo Vlach a Eva Machová a radní Karel Šimša.

Strana se podle svých slov neplánuje pouštět do megalomanských akcí, její prioritou budou spíš menší projekty týkající se každodenního života Olomoučanů.

„Jde například o opravy chodníků a cest, další rozšiřování cyklostezek, budování a rekonstrukce dětských hřišť nebo podpora volnočasových aktivit," řekl Aleš Jakubec.

TOP 09 chce také rozšířit kompetence komisí městských částí, provést nezbytnou rekonstrukci zimního stadionu a opravit ulici 1. máje.

Zároveň hodlá pokračovat v sociálních tématech. V programu je i dobudování protipovodňové ochrany Olomouce a prodloužení nové tramvajové trati do Slavonína.

Pro volby do zastupitelstev obcí zvolil prezident Miloš Zeman pátek 10. října a sobotu 11. října 2014.