Šestý olomoucký Lidl vyrostl v areálu bývalého podniku AOZ jako novostavba za sportovní halou v doposud uzavřeném prostoru, který se tím pěším zpřístupnil z třídy Míru i ulice Na Šibeníku.

Mezi obchodem a historickým objektem s lékařskými ordinacemi vzniklo parkoviště o kapacitě 97 parkovacích míst s dopravním napojením na třídu Míru.

Revitalizací brownfieldu nedaleko hlavního vlakového nádraží v Olomouci vnikne víceúčelový komplex budov. V první fázi nabídne 168 bytových jednotek. Developer ve čtvrtek zveřejnil vizualizaci projektu.
U nádraží vyroste Complex City s byty i obchůdky. Developer slibuje hodně zeleně

Developer, teplická společnost JTH Holding, představil ambiciózní projekt přestavby rozsáhlého areálu před více než pěti lety. Na jaře 2016 se pustil do vyčištění plochy od starých objektů a chystal výstavbu. Tehdy se ozvali sousedé z protějších bytových domů, kteří se obávali zejména plánovaného dopravního napojení na třídu Míru kolem sportovní haly. Odvolali se kvůli tomu proti stavebnímu povolení, ale s námitkou u krajského úřadu neuspěli.

Developer již v lokalitě úspěšně zkolaudoval tři bytové domy postavené v letech 2019 až 2021, ve kterých nabídl 181 bytů. V rámci nové etapy bydlení chystá dalších 268 bytů.

„Prostorový koncept je založen na čtyřech domech o čtyřech nadzemních podlažích. Společně tak s domy první etapy vytvoří atmosféru moderní městské čtvrti,“ přiblížil na internetových stránkách projektu.

Předpokládaný začátek výstavby této druhé etapy je jaro roku 2023. Počátkem srpna již developer zveřejnil předprodejní nabídku.

„První majitelé se budou moci do svého nového domova nastěhovat v zimě 2025,“ avizuje společnost JTH Estate, která je součástí skupiny JTH.

Podél části výpadovky na Šternberk finišuje výstavba cyklostezky. Celková délka po ulici Luční je 913 metrů. Hotovo by mělo být v září, 19. srpna 2022
VIDEO: Podél výpadovky ve Chválkovické finišuje stavba cyklostezky