„Prodejna Lidl v ulici Wolkerova v Olomouci nebude otevřena,“ sdělil mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

V novostavbě bytového domu měl Lidl zaujmout celý přízemní trakt podél Wolkerovy ulice. Prostory vznikaly v rámci B etapy projektu Zlaté Terasy, která zahrnuje 270 bytů.

V areálu bývalých vojenských opraven u Velkomoravské ulice v Olomouci začaly demolice rozsáhlých skladových objektů. 2. března 2022
Obří vojenský areál v Olomouci jde k zemi, developer Morávek chystá novou čtvrť

Developer kvůli prodejně upravoval projekt s ohledem na zajištění poklidného bydlení vlastníků nových bytových jednotek. Postaven byl speciální tubus, aby zásobovací vozidla najíždějící do místního nádvoří a vykládka zboží nezatěžovaly obyvatele hlukem.

Lidl se nakonec v Olomouci rozhodl pro komfortnější místo. Motorizovaní zákazníci by se v této části města potýkali s omezenými možnostmi parkování.

Trieste Caffé na Dolním náměstí v Olomouci provozuje Radim Petr. "Olomouc je krásná, vybral jsem si ji a přestěhoval jsem se sem," říká rodák z Ostravy.
Trieste Caffé, kousek italské atmosféry v srdci Olomouce

„Vzhledem k tomu, že se nám podařilo získat ve stejné spádové oblasti větší a komfortnější prostor, včetně pohodlného parkoviště, rozhodli jsme se prodejnu Lidl v ulici Wolkerova neprovozovat,“ sdělil mluvčí.

Lidl upřednostnil Kafkovu ulici, přesněji nákupní park Haná Olomouc. Ten vloni od mezinárodního fondu koupil český nemovitostní fond Trigea, který se specializuje na investice do komerčních nemovitostí.

VIDEO: Příprava nového Lidlu v OC Haná

Zdroj: DENÍK/Daniela Tauberová

Penny finišuje

V prostorách ve Wolkerově ulici v těchto dnech již finišuje s přípravami na otevření Penny, který má v Olomouci pobočky v ulici Dolní hejčínská a v Rooseveltově ulici.

Společnost Lidl, která vloni v lednu otevřela svoji čtvrtou olomouckou prodejnu v obchodním domě Timpo na třídě Svornosti, má plány i v dalších částech krajského města. Zájem má podle dostupných informací o Šibeník, kde v bývalém areálu opravárenského závodu dokončil developer bezmála 200 bytů. Tuto lokalitu, ale společnost aktuálně nekomentuje.

Novou prodejnu podle všeho zamýšlí Lidl postavit v Olomouci-Holici v proluce mezi ulicemi Týnecká a Stará Přerovská, kde koupil parcely.

Na záměr bylo zhruba před rokem zahájeno takzvané zjišťovací řízení, malá EIA, jehož účelem je rozhodnout, zda záměr bude podléhat posuzování vlivů na životní prostředí, nebo ne.

Pozemky v Olomouci-Holici, kde společnost Lidl zamýšlí postavit prodejnu, parcely již koupila. 4. května 2021
Lidl chystá v Olomouci nový supermarket. Kde má vyrůst?

Supermarkety v Olomouci:

Billa

Pavlovická ulice

Jeremiášova ulice

Hynaisova ulice

Dobnerova ulice

Galerie Moritz, ulice 8. května

Lidl

Velkomoravská ulice

Sladovní ulice

Lazecká ulice

třída Svornosti

Nákupní park Haná

Na Šibeníku (?)

Týnecká a Stará Přerovská v Holici (?)

Kaufland

Štursova ulice

Hněvotínská ulice

Penny

Dolní hejčínská ulice

Rooseveltova ulice

Wolkerova ulice

Albert

Třída Kosmonautů

Třída Svobody

Zikova ulice

Galerie Šantovka, Polská ulice

Foerstrova ulice

Janského ulice

Tesco

OC Haná, Kafkova ulice

Globus

Pražská ulice

Terno

Horní lán

OD Senimo

Pasteurova ulice

Hruška

Dlouhá ulice

Chválkovická ulice

Hodolanská ulice

Nedvědova ulice