Čtvrtá olomoucká prodejna Lidl zákazníkům nabídne na 850 metrech čtverečních prodejní plochy široké úseky s ovocem, zeleninou, masem, uzeninami a mléčnými výrobky. Součástí bude také pekárna.

„Ke zpříjemnění nákupu je pro zákazníky připraveno Wi-Fi připojení zdarma či nabídka kávy a jiných nápojů z automatu vyrobeného speciálně pro naše prodejny,“ uvedl mluvčí společnosti Tomáš Myler.

Zákazníci této prodejny mohou v pondělí podpořit mateřskou školu v Helsinské ulici v Olomouci. Školka dostane z každého pondělního nákupu nad 300 korun částku 50 korun. Za vybrané peníze pak pořídí venkovní herní prvky pro děti.

Nový market na Šibeníku?

Společnosti Lidl před Vánocemi otevřela nově postavený supermarket na místě starého u Velkomoravské ulice a další úplně nová prodejna ve městě možná přibude.

Jedním z vhodných míst je například areál za halou Dukly na Šibeníku, kde nyní developer staví nové bytové domy.

„Společnost Lidl průběžně vytipovává místa a lokality, kde by ráda v budoucnu otevřela svou prodejnu. Zmíněná lokalita patří mezi jednu z nich. Vzhledem k tomu, že je záměr ve velmi rané fázi, není možné sdělovat podrobnosti,“ dodal Tomáš Myler s tím, že o otevření nových prodejen či zahájení staveb firma vždy s předstihem informuje. 

Kaufland na Tabuláku

Nový hypermarket nyní začíná stavět na nedalekém Tabulovém vrchu společnost Kaufland. 

Budova se dvěma nadzemními a jedním podzemním podlažím má vyrůst u křižovatky ulic Okružní a Hněvotínská. Kaufland předpokládá, že zákazníci by zde mohli nakupovat už v tomto roce.

V lokalitě s frekventovaným provozem na obou komunikacích je plánováno i nové řešení křižovatky. Stávající by měla nahradit okružní křižovatka. Počítá se také s dalšími úpravami komunikací Hněvotínská – Okružní.