Společnost Lidl chystá v Olomouci novou prodejnu, která vzniká na třídě Svornosti v obchodním domě Timpo. Na jednom z největších olomouckých sídlišť nahradí samoobsluhu ze sítě Hruška.

„Společnost Lidl by ráda otevřela novou prodejnu v Olomouci na třídě Svornosti v průběhu ledna příštího roku,“ potvrdil mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

Zákazníci mohou očekávat standardní nabídku tohoto řetězce. „Úseky čerstvého ovoce a zeleniny, masa, uzenin, mléčných výrobků a pečiva. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení zdarma či nabídka lahodné kávy a jiných nápojů z automatu vyrobeného speciálně pro prodejny Lidl,“ vyjmenoval mluvčí.

Prostory, v nichž roky fungovala Hruška a řeznictví, si Lidl v Timpu pronajal.

Většinou přitom spíše investuje do novostaveb, jako na olomouckých Lazcích a ve Chválkovicích.

Nejmodernější novostavbou letos řetězec nahradil nejstarší olomoucký Lidl ve Velkomoravské ulici.

Kaufland postaví nedaleko

„Snažíme se jít zákazníkům naproti a umožnit jim nakoupit v našich prodejnách i v netradičních lokalitách,“ vysvětlil mluvčí Lidlu pronájem obchodních prostor v Timpu.

Obyvatelé Olomouce-Nové Ulice novinku v Timpu vítají. Aktuálně si mohou nakoupit pouze ve večerce, v Bille nebo ve vzdálenějším Globusu.

„Bydlím hned naproti, v pětapadesátce, a nový Lidl vítám. Jsem invalida a do Billy je to pro mě daleko. Na tak velké sídliště nestačí, bývají tam fronty,“ hodnotil zhruba šedesátník.

Novou prodejnu se chystá stavět v sousední olomoucké části Neředín společnost Kaufland.

Vyrůst má u křižovatky ulic Okružní a Hněvotínská. Kaufland předpokládá, že zákazníci by zde mohli nakupovat už v příštím roce.