Termín dokončení této v pořadí již šesté prodejny v Olomouci společnost upřesnila na srpen.

Od května do listopadu si mohou zákazníci v olomouckém květinářství nechat uvázat kytice z květin, které vyrostly v rodinném zahradnictví v Bouzově.
V Olomouci nabízí místní nádherné květiny. Vozí je z Bouzova, ne přes půl světa

Řetězec původně plánoval pátou pobočku ve Wolkerově ulici, nakonec od této lokality upustil a soustředil se na jinou adresu ve stejné čtvrti. V novostavbě bytového domu, kde měl Lidl zaujmout celý přízemní trakt podél Wolkerovy ulice, nakonec v březnu otevřel prodejnu řetězec Penny.

Lidl zvolil komerční prostory v nákupním parku v Kafkově ulici, kde se motorizovaní zákazníci nebudou potýkat s omezenými možnostmi parkování. Zónu vloni od mezinárodního fondu koupil český nemovitostní fond Trigea, který se specializuje na investice do komerčních nemovitostí.

„Vzhledem k tomu, že se nám podařilo získat ve stejné spádové oblasti větší a komfortnější prostor, včetně pohodlného parkoviště, rozhodli jsme se prodejnu Lidl v ulici Wolkerova neprovozovat,“ vysvětlil tehdy změnu Tomáš Myler.

Parkoviště na třídě Svobody - za hodinu řidič zaplatí 30 korun, o deset korun méně než je nově poplatek za odstavení vozu v zóně B. V centru města jde ale zaparkovat ještě levněji
Parkování v centru Olomouce? Za 25 korun i zadarmo, podívejte se kde

Šestý olomoucký Lidl je již ve výstavbě v bývalém areálu opravárenského závodu na Šibeníku, kde developer dokončil první bytové domy. Vloni zahájil další etapu nové zástavby - obchodní centrum.

„Společnost JTH Holding prodala tento pozemek společnosti Lidl Česká republika,“ sdělila za developerskou firmu její mluvčí Radka Metz.

Projekt Šantovka Living, 26. dubna 2022
Byty v Olomouci dál zdražují, nejrychleji v ČR. Výhled?

Novostavba Lidlu již má jasné obrysy. Dokončení a otevření prodejny předpokládá řetězec v srpnu letošního roku.

Zatím poslední, čtvrtou olomouckou prodejnu zprovoznil Lidl vloni v lednu v obchodním domě Timpo.

Další prodejnu Lidl zřejmě do budoucna zamýšlí postavit v Olomouci-Holici v proluce mezi ulicemi Týnecká a Stará Přerovská, kde koupil parcely.

Na záměr bylo zhruba před rokem zahájeno takzvané zjišťovací řízení, malá EIA, jehož účelem je rozhodnout, zda záměr bude podléhat posuzování vlivů na životní prostředí, nebo ne.

Pozemky v Olomouci-Holici, kde společnost Lidl zamýšlí postavit prodejnu, parcely již koupila. 4. května 2021
Lidl chystá v Olomouci nový supermarket. Kde má vyrůst?