Pokus o pokoření rekordu v počtu tlačených dětských kočárků hostily Smetanovy sady už počtvrté. Soutěžilo se na na trase dlouhé 1,6 kilometru po dobu šedesáti minut.

Akci obohatil i karikaturista Lubomír Vaněk, který se snažil namalovat za jednu hodinu co nejvíce portrétů přítomných tatínků. Oba nové rekordy zapíše agentura Dobrý den z Pelhřimova do České knihy rekordů.

„Minulý rok se do jízdy přidalo 175 rodin s dětmi, letos jsme číslo překonali, protože se do akce zapojilo neuvěřitelných 210 kočárků. Moc nás to těší, ale do budoucna je to také závazek. Už je to velký počet, takže bude těžké jej příští rok ještě navýšit,“ uvedla za organizátory Kristýna Vavriková.

Známý karikaturista se také začlenil do boje o lámání rekordů. Za šedesát minut namaloval portrét sto dvaceti tatínkům. „Je to úplně nový rekord. Chtěli jsme tím ozvláštnit naši akci. Program je zaměřený spíše na maminky, tak aby tatínci nepřišli zkrátka. Navíc si každý během dne mohl nechat namalovat karikaturu svého dítěte,“ doplnila Vavriková.

V parku se mohla pobavit celá rodina. Děti nejvíce lákal nafukovací hrad, hlavolamy či živý velbloud, na kterém se mohli svést. Maminky si u profesionálních kadeřnice, stylistky a manikérky mohli nechat změnit vizáž, tatínci se zapojili do rekordu o počet karikatur.

„Chtěli jsme si užít odpoledne, a protože je pěkně, tak jsme se vydali do parku. Projdeme se s dětmi a ještě se přidáme do lámání rekordu. Přišlo mi to jako dobrý nápad. Zatím jsme sice stihli jen hrad, ale určitě vyzkoušíme velblouda a já si asi vystojím řadu na zkrášlovací kúru,“ popsala maminka Michaela Vytásková, účastnice pokusu o rekord.