Zájem je také v dalších zařízeních, a to zejména o aktivity spojené se shazováním přebytečných kil. Nadšení příležitostným klientům však mnohdy vydrží jen pár týdnů.

„Bazén i posilovnu navštěvuji pravidelně od jara do zimy. Na začátku roku chodí mnohem více lidí než jindy. Stroje jsou věčně obsazené, šatny plné. Třeba i v sauně v Bohuňovicích se normálně sejde jen kolem pěti ženských, teď jich bývá skoro dvacet,“ řekla Martina Hovorková z Olomouce.

Jedním z vyhledávaných míst, kam se lidé vydávají odreagovat a udělat něco prospěšného pro své tělo, je olomoucký plavecký stadion.

„Od druhé poloviny prosince do první poloviny ledna jsme zaznamenali zhruba třicetiprocentní nárůst návštěvnosti oproti dnům předcházejícím,“ uvedl Milan Wagner za vedení plaveckého stadionu.

Nárůst přisuzuje nejen novoročnímu odhodlání, ale také nepříznivým lyžařský a běžkařským podmínkám, které lidi přivádějí do vnitřních zařízení.

„Z předchozích zkušeností si myslíme, že stávající situace vydrží tak do února,“ doplnil.

Nadšení vydrží do jara

Jedno z největších sportovních středisek na Olomoucku také zaznamenává na začátku roku zvýšený zájem klientů.

„Jedná se především o aktivity skupinové, fitcentrum, posilovnu a některé programy, jako je například aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem. Raketové sporty máme obsazené celý rok,“ upřesnil Jan Petr, manažer centra.

Podotkl však, že oproti jiným rokům se dá letošní nárůst klientely vyjádřit v jednotkách procent, a ne v desítkách, jak tomu bylo v minulosti. Podle Petra nadšení nových zákazníků vydrží jen do března, od dubna se počty příchozích ustalují a dochází pravidelní cvičenci.

V posledních letech se v oblasti fitnessu a interiérových sportovních činností objevilo velké množství novinek.

Majitelka jednoho z olomouckých zeštíhlovacích studií ve Vídeňské ulici tvrdí, že zákaznicím nabídla dokonce jako jedna z prvních v zemi cvičení na vibrační plošině Power plate. I sem se po svátcích vydává větší počet zejména žen.

„Podzim bývá slabší a přes Vánoce lidé lenoší. Kolem svátků míváme často různé akce, kterými nabízíme zvýhodněné vstupné, takže po Novém roce je nával. Kromě stálé klientely sem přicházejí i nové tváře. Ne všichni však vydrží a stanou se pravidelnými návštěvníky,“ uzavřela Zuzana Dostálová, majitelka studia.