„Hledáme majitele asi dvouleté kobylky poníka, která byla nalezena v úterý 7. června v Tešíkově. Kobylka je bělka, výška v kohoutku 120 centimetrů, není tetovaná ani označená čipem,“ stálo v úterní výzvě na městských stránkách.

Odpoledne si však pro koníka jeho majitel přijel.

„Viděl zprávu na internetu a kontaktoval paní, u které teď je poník ustájený,“ říká Markéta Vanďurková, referentka odboru životního prostředí šternberské radnice.

Zatoulaného koníka prý za dobu svého působení na úřadě nepamatuje.

„Stane se, že občas koně utečou, třeba loni jsme měli případ tažných koní na Bělkovicku, ale našli se. Poníka máme poprvé,“ pokračuje Vanďurková.

Asi dvouletou kobylku ohlásila farmářka s tím, že jim něco plaší dobytek. Když se šli podívat, na cestě stál malý bílý koník.

„Ujali se ho. Zajeli jsme tam s městskou policí jej nafotit a zjišťovali jsme, jestli není načipovaný nebo nemá číslo, podle kterého bychom zjistili majitele. Ani jedno neměl, tak jsme zprávu, že se hledá jeho vlastník zveřejnili na internetu,“ popisuje úřednice.

Jde o mladé zvíře, které teď přezubuje. Pravděpodobně jde o velšského poníka, má jedno oko modré a druhé hnědé.

„Je to koník pro děti. Nebyl zraněný, ani nijak týraný. Podle slov majitele prý přeskočila ohradu a zřejmě se vydala na průzkum okolí. Může být však rád, že se zvířete ujali takoví lidé, tyto koně jsou v kurzu a kradou se,“ podotýká a dodává:

„Je to pro nás kuriózní případ. Třeba loni jsme odchytávali červeného nosála, bobra. Jinak to jsou kočky, psi, poraněné poštolky, drobní vrabci a děti nám sem občas v krabicích nosí ježky i netopýry.“