Na většinu akcí se lidé navíc dostanou zdarma.

Hned první den v červenci znovu ožijí prostory Korunní pevnůstky. Kulturní léto tu zahajuje diskotéka.

„Chtěli jsme využít tento prostor a propagovat jej mezi veřejností, zároveň bychom rádi rozšířili nabídku kulturních akcí ve městě,“ vysvětlil Petr Ilgner z pořádající společnosti Kulturní Olomouc, která se v červenci a srpnu rozhodla s pevnůstkou spolupracovat.

„Každý den nabídneme něco jiného. Tak třeba ve středy tu chceme promítat filmy, které jsou veřejnosti dobře známé, ale dnes už se na ně člověk jen tak nedostane. Čtvrtky potom budou koncertní. Hudební program otevře 7. července. recitál kytarového virtuosa Lubomíra Brabce,“ popsal Ilgner.

Zahrát sem přijede i Jiří Schmitzer nebo Poutníci.

Filmové hity i disko

Letní středy tedy budou patřit filmům, jako jsou Madagaskar, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Vykoupení z věznice Shawshank, Pulp Fiction – Historky z podsvětí, Forrest Gump nebo Pelíšky.

Pátky se mohou zalíbit fandům hudby osmdesátých let.

Oldies diskotékou také program kulturního léta na pevnůstce startuje.

Sobotní letní večery si zase lidé mohou zpříjemnit videoprojekcemi známých kapel. Například Bon Jovi Live at Madison Square, Jarek Nohavica, Bobby McFerrin nebo Verdi favourites: nejslavnější operní árie.

Vrcholem léta bude 13. srpna akce Rockové ohňostroje.

„Ohňovou show doplní muzika kapel Arakain, Callibos MS a Queenmania,“ doplnil Ilgner.

Velký stan ochrání před deštěm

Pro ty, které kulturní program na Korunní pevnůstce oslovil, mají pořadatelé ještě jednu dobrou zprávu. Většina akcí bude totiž zdarma.

„Platit by se mělo jen za jeden program. Na všechno ostatní je vstup volný. Chceme projektem oslovit co nejširší veřejnost a snažíme se o to, aby tak pevnůstka měla své místo na kulturní olomoucké mapě,“ uvedl Ilgner s tím, že ani špatné počasí by program nemělo nijak ohrozit.

„Od chladu a deště návštěvníky ochrání velký stan, kde mohou poslouchat jak muziku, tak případně sledovat filmy nebo videoprojekce. Samozřejmostí je také bohatá nabídka piv a nealkoholických nápojů nebo grilovaných či jiných specialit,“ uzavřel pořadatel.

Více o programu najdou všichni zájemci průběžně na stránkách www.kulturniolomouc.cz.