Diváci kromě umělců z Moravského divadla na výstavišti Flora v červnu uvidí také herce z pražského Divadla na Zábradlí, Komorního divadla Kalich a hosty z Ostravy, Bratislavy či Krakova. Cílem společné letní scény Moravského divadla a Divadla na Šantovce je oživit kulturní a společenský život ve městě.

Letošní programovou nabídku zahájí v neděli 5. června večer plní humoru v podání členů činohry Moravského divadla Romana Vencla, Jana Ťoupalíka a kouzelníka Karla Pomahač. Jejich stand-up skupina Děláme to ve třech vznikla v roce 2018 a má za sebou na čtyři desítky představení po celé republice.

„Nemůžeme se dočkat, až zase budeme stát před domácím olomouckým publikem, pro které jsme si připravili zbrusu nový program plný humoru a zábavy na hraně dobrého vkusu. Kromě nás tří vystoupí také speciální host, kterým bude známý olomoucký influencer Daneček,“ popsal za skupinu Roman Vencl.

Na programu je také muzikál Noc na Karlštejně, komedie Sluha dvou pánů a komedie Když se zhasne, kterou diváci v červnu uvidí v exkluzivním obsazení.

„V roli Niny se jako speciální a milý host představí oblíbená filmová herečka Michaela Kuklová,“ upozornil šéf činohry Roman Vencl.

Nebude chybět ani francouzská komedie Jméno a nové nastudování Gogolovy klasiky Revizor v režii Jany Paulové.

Saša Rašilov i Božidara Turzonovová

Do hanácké metropole dorazí rovněž hosté z pražských a ostravských divadel.

Například Divadlo na Zábradlí přijede s inscenací Zlatá pláž, kde se v hlavních rolích představí Jana Plodková, Petr Čtvrtníček nebo Jiří Vyorálek.

Komorní divadlo Kalich nabídne inscenaci Sex noci svatojánské s Václavem Koptou, Barborou Munzarovou či Jaromírem Medunou.

V situační komedii s prvky hororu Lov na losa hraje například Saša Rašilov a Marek Daniel.

Divadlo Petra Bezruče přiveze adaptaci románu Karin Lednické Šikmý kostel.

Na Hanou zavítají také zahraniční soubory, například krakovský KTO Teatr a v komedii Riaditeľka zemegule se představí Božidara Turzonovová.

Nebude chybět ani hudební show zpěvačky a zároveň členky činohry Moravského divadla Natálie Tichánkové se skupinou 4GOOD.

„Speciálním hostem koncertu a zároveň kmotrem EP bude čtyřnásobný slovenský Zlatý slavík a vítěz slovenské Superstar Peter Cmorik,“ vyzdvihla Natálie Tichánková.

Zábavný den pro děti

Pro diváky je připravený zajímavý doprovodný program.

„Plánujeme dramaturgické úvody před představeními hostujících divadel a před derniérou Postřižin a také besedu po představení Revizor,“ sdělila za Ateliér Moravského divadla Olomouc Jana Posníková.

V sobotu 18. června proběhne den plný zábavy pro děti.

„Kromě pohádkového představení Sněhová královna bude součástí programu i výtvarná dílna a malování na obličej. Před každým představením pak bude pro návštěvníky k dispozici fotokoutek a také airbrush,“ dodala Jana Posníková.

Podrobné informace o programu a vstuenkách jsou na webu Moravského divadla.