Polobotky gentlemanů a střevíce dam ve skutečnosti nešlapaly v trávě, ale na provizorním parketu. K tanci hráli a zpívali členové New Street Bandu, kromě nich zazněly i tóny harmoniky a trumpety.

Rozloučení s prázdninami na Horním náměstí v Olomouci, 31. srpna 2021
Olomouc se loučila s prázdninami programem na náměstí

Kdo po zrušené plesové sezoně, která se začátkem roku neuskutečnila kvůli pandemii koronaviru, tápal ve svých krocích anebo se prostě chtěl naučit něco nového, mohl přímo na místě využít rady zkušeného Jana Halíře z Tanečního studia Mango. Profesionální tanečník, choreograf, trenér a porotce tanečních soutěží pomáhal hromadně i individuálně a ještě u toho dokázal bavit obecenstvo.

Program obohatilo workoutové vystoupení pánů z WOclubu. Večer vstoupila na scénu i zástupkyně olomoucké Taneční školy Tancelář, která zaujala žhavým pohybem u tyče. Při tancování propojeném s prvky gymnastiky a akrobacie ukázala nejen moderátorovi akce, že „pole dance“ skutečně nemá s tancováním na poli nic společného. O hmotnou vzpomínku na netradiční open-air ples se postaral Lukáš Navara se svojí fotobudkou.

Motorkářský RockPles v Grygově 2020
Motorkářský RockPles: muzika, soutěže i striptýz

Zda se z The Plesu v trávě stane letní tradice, nebo zůstane jen u akce v rámci běžné plesové sezony v zimním období, ukáže čas. Stejně jako jestli i příště bude nutné prokazovat se u vstupu potvrzením o ukončeném očkování, negativním testem či důkazem o prodělání onemocnění covidem-19, případně absolvovat samotest.