Na dvou pódiích se představilo devět kapel, zahráli olomoučtí No Distance Paradise, David Koller, PSH – Peneři Strýčka Homeboye či Flash the Readies.

„Festival jsme se rozhodli zorganizovat proto, že jsme chtěli pomoct lidem postiženým leukémií. Setkali jsme se s touhle nemocí u jednoho z našich kamarádů a rozhodli jsme se podpořit víc lidí. Proto jsme oslovili Sdružení Šance, které jim pomáhá a oslovovali jsme kapely, které by chtěli přijet za nějaký snížený honorář," vysvětlil Jan Mišák, spolupořadatel akce a basista olomoucké kapely No Distance Paradise.

Upozornil, že kromě Davida Kollera jsou tahákem i před půl osmou večerní PSH - Peneři Strýčka Homeboye.

„Přijela ale třeba i kapela Sabrage, která je na půl z Pardubic a napůl z Olomouce a pak vystupuje většina olomoucké scény," pokračoval.

Na festivalu kromě dobrého jídla a pití nechyběl ani designmarket a večer byla k vidění premiéra klipu olomoucké kapely Nylon Jail. WaveBEAT festival nabídl i dražbu sběratelsky zajímavých věcí.

„David Koller přivezl zlatou desku ČeskosLOVEnsko, kterou dostal v roce 2016 za nejprodávanější album roku a přivezl i cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku ze stejné doby. Nakonec jsme se ale domluvili i s dalšími kapelami, že každý něco přinese," pokračoval Jan Mišák a doplnil, že peníze z dražby poputují Sdružení Šance.

Do benefice se zapojil i Pivovar Chomout, který odešle dvě koruny z každého prodaného piva.