„Poškozenou část mostu jsme nechali provizorně opravit, nalili jsme tam asi pět kubíků betonu. Z důvodu bezpečnosti se ale statik nakonec rozhodl pro úplné uzavření,“ řekl senický starosta Michal Tichý (STAN).

Zhroucení objektu podle něj zatím nehrozí. Jak dlouho omezení potrvá a kolik milionů bude oprava stát, není jisté. Obec nyní vypracovává projektovou dokumentaci, aby mohla zažádat o dotace. Pomoci by mohly regionální programy podpory Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Na aktuálním stavu mostu se nejvíce podepsaly bouřky v polovině června a na začátku července. Právě okolí Cakova patřilo k nejzasaženějším oblastem na Olomoucku.

Rozvodněný potok, který pramení u nedalekého Vilémova a pod Tovačovem se vlévá do řeky Moravy, tehdy zatopil desítky domů a sklepů. Poškozený most byl neoficiálně uzavřen začátkem školních prázdnin, lidé však podle starosty Senice upozornění ignorovali a dál na něj vjížděli auty.

„Přitom kousek vedle je druhý most. Nechápu to,“ kroutil hlavou Tichý. 

Přes Štítecko se v neděli 1. září odpoledne přehnala silná bouřka. Voda zaplavila několik domů, odplavovala i auta.
Sever kraje zasáhla silná bouřka. Proudy vody odplavovaly i auta
Třílůžkový pokoj na univerzitní koleji Generála Svobody v Olomouci. V pokoji je postel a dvoumístná palanda, její vrchní část však většinou slouží jen jako odkládací prostor nebo místo k přespání návštěv
Na koleje v Olomouci je nebývalý nával, na stovky studentů se letos nedostane