„Veřejnost se může těšit na vystoupení amerického vrtulníku AH-1 Cobra, který bude asi tou nejzajímavější atrakcí. Jde o jediný exemplář v České republice, do Olomouce přiletí z Hradce Králové. Lidé si jej budou moci prohlédnout jak na zemi, tak i při ukázce ve vzduchu," uvedl ředitel neředínského letiště Vlastimil Ritter.

Příchozí se také mohou těšit na vrcholnou leteckou akrobacii na letounu Su-29 v podání Leteckého akrobatického centra Moravská Třebová.

„Na akrobaty bych určitě lidi pozval, k vidění budou naši reprezentanti," poznamenal Ritter.

Vysvětlil, že celý letošní Letecký den bude zaměřený na vrtulníky, respektive vírníky.

„Možná to bude pro někoho zajímavost, spousta lidí jej zatím ještě neviděla. Je to stroj hodně podobný vrtulníku, jiné je jen jeho ovládání," vysvětlil.

Příchozí se mohou těšit na předvedení hašení vodou z letounu Z-137 T, nebo třeba na historické letouny, či repliky z 1. a 2. světové války jako jsou Moraine MS-139, Soptwith F-4 U Corsair a Yak-3.

Během celého dne budou jako obvykle výsadky parašutistů z letounu An-2 a vyhlídkové lety vrtulníky R-44 Robinson.

„Budou k dispozici tři vrtulníky Robinson a klasický letoun Cessna. Kdyby to bylo málo, ještě může přibýt další. Letenka na osobu se může pohybovat okolo pěti set korun," pokračoval Ritter.

Navečer pak odstartuje i horkovzdušný balón. Od 11 hodin bude po celý den připravený také doprovodný program ukončený ve 21 hodin ohňostrojem s hudbou.

„Vstup na akci zdarma. Návštěvnost je celkem velká, loni bylo hezké počasí a hlásí jej zase, jsme odhadovali, že přišlo okolo pětadvaceti tisíc lidí,," doplnil Vlastimil Ritter.