Připravený je bohatý doprovodný program nejen pro děti, návštěvníci pak mohou vyhrát i hodnotné ceny.

Akce se koná od 9 do 17 hodin v areálu leteckého muzea na letišti Olomouc-Neředín, hala číslo 88, vjezd z třídy Míru. Pořadatelé vzkazují, že program je zajištěn i při nepřízni počasí.

„Návštěvníci se mohou těšit na novou expozici leteckého muzea, přístup do běžně nepřístupných prostor, restaurátorské dílny. Připravené jsou ukázky RC modelů včetně vrtulníků a proudové stíhačky, děti si budou moci zkusit zalétat se simulátorem RC modelů,“ řekl Zdeněk Svobodník, prezident 1. Leteckého školního pluku.

„Ve spolupráci s našimi partnery jsme připravili ukázky historické i současné pozemní vojenské techniky, hasičské techniky, diváci se mohou těšit na seskok členů Hanáckého paraklubu,“ řekl mluvčí muzea Tomáš Kelnar.

V době konání akce jsou také zajištěné vyhlídkové lety a tandemové seskoky padákem, přičemž vstupenky budou zařazeny do slosování o ceny.

„Výherci budou moci zdarma absolvovat tandemový seskok padákem, zúčastnit se základního parašutistického výcviku či absolvovat vyhlídkový let,“ pokračoval Kelnar.PODÍVEJTE SE NA VIDEO
Mig-15 dorazil do Neředína, jako nový exponát

Muzeum dělají nadšenci ve volném čase

Muzeum provozuje 1. Letecký školní pluk, který se již několik let zabývá leteckou historií a to převážně českého a československého školního letectva.

„Kromě shromažďování samotných exponátů se zabýváme i záchranou historických dokumentů, jejich digitalizací a archivací, dále provádíme restaurátorské práce, a to jak na vlastních exponátech, tak také pro jiná letecká muzea světového významu u nás i v zahraničí,“ vysvětlil mluvčí muzea Tomáš Kelnar.

Pořádají však i akce pro veřejnost, výstavy, promítání a přednášky s leteckou tematikou, akce pro školy.

„Jedním z našich hlavních partnerů je Vojenský historický ústav Praha. Členové 1. Lšp jsou nadšenci, fandové letectví a dobrovolníci, kteří se těmto činnostem věnují ve svém volném čase,“ doplnil mluvčí.

Otevírací doba muzea je: Po – Ne 9.00–17.30. V období listopad až duben jen po telefonické domluvě.