Na Bali se vydala Olomoučanka Lenka Srncová kvůli surfování. Základní kurz v minulosti absolvovala ve Francii, později si jízdu na vlnách vyzkoušela ještě ve Španělsku a Maroku.

„Pak jsme s bráchou vyrazili na pár týdnů na Bali, kde jsem trávila celé dny u oceánu. Natolik mě uchvátilo, že jsem se rozhodla zůstat natrvalo. Je tam možné surfovat po celý rok a zároveň tam není moc draho. Přemýšlela jsem, jak to udělat, abych mohla zůstat. S kamarádem jsme tam založili ´surfový dům´, kde jsme nabízeli českým turistům ubytování, lekce surfu i půjčování motorek,“ popsala Lenka Srncová.

Bistro Helen v Olomouci
Olomoucké bistro Helen bodovalo v prestižním gastro průvodci

Surfařské úspěchy a zatrolený covid

Na Bali se usadila v roce 2012. Také díky stovkám hodin strávených surfováním dosáhla jako Češka v tomto sportu velkých úspěchů. V roce 2017 obsadila první místo v závodu Quiksilver & Roxy Czech & Slovak Surf Championship a o dva roky později se stala trenérkou českého národního týmu na Mistrovství světa handicapovaných surfařů.

S příchodem koronaviru se ale její život změnil, ve velkém totiž přestali jezdit turisté.

„Covid zasáhl do života mnoha lidí z celého světa a ani můj nebyl výjimkou. Živila jsem na Bali turismem a turisté tam teď bohužel nejsou a tak zase žiji tady. Je to pro mě pro velká změna. Oceán, sluníčko a tamní pohoda mi chybí. Lidé jsou tam milí, vstřícní a dá se s nimi bez problému na všem domluvit,“ poznamenala rodačka z Olomouce.

Bistro s unikátním koláčem

Před pár týdny si Lenka Srncová otevřela bistro ve Ztracené ulici a pojmenovala je Balikejk. Zřejmě jako jediná v České republice tam v několika různých variantách připravuje tradiční balijský koláč.

„Není to přímo dezert, je to specifický, sytý a vláčný pokrm, který svou velikostí hravě zastane hlavní chod. Hodí se také ke kávě jako zákusek pro dva. Chutí asi nejvíc připomíná palačinky, ale i ty jsou mu vlastně na míle vzdálené. Je prostě potřeba jej ochutnat, nedá se to úplně přesně popsat,“ popsala Lenka Srncová.

Tatarákové hody na Poděbradech. 15. ledna 2022
Na Poděbradech se stály fronty na tatarák. Lákala klasika, italský i houbový

Co ještě můžete ochutnat?

Ve svém bistru nabízí také tradiční indonéské pečené nudle a pečenou rýži, zákazníci si k nim mohou dát zeleninu, vejce či rybu a ochutnat třeba balijské pivo. V bistru se používají recyklované materiály i obaly a kdo chce, ten si může indonéskou specialitu odnést s sebou ve vlastní krabičce.

„Jsem ráda, že koláč lidem chutná. Pochvalují si také pečené nudle i rýži a vracejí se pro ně. Mám spoustu nápadů do budoucna, co všechno tady ještě budu nabízet, ale to samozřejmě přijde postupně. Koláč určitě zůstane tím hlavním pokrmem v naší nabídce,“ usmála se provozovatelka nového bistra s tím, že jej nabízí jako jediná v České republice.