V její blízkosti také už v srpnu zprovoznila výdejnu zdravotnických prostředků, kde si mohou pacienti vyzvedávat například hole, berle, ortézy, paruky a další pomůcky.

Kromě hlavní lékárny v I. P. Pavlově ulici a výdejny léků v hale chirurgického komplexu je tak nyní v areálu zdravotnického zařízení k dispozici už třetí výdejní místo.

„Vyšli jsme vstříc našim pacientům, věříme, že ulehčíme zejména těm, kteří navštíví dětskou, ortopedickou nebo psychiatrickou kliniku a částečně i porodnici a kožní kliniku. Kolem nové výdejny směřují pacienti často k tramvajím a autobusům, budou to tedy mít s vyzvednutím léků jednodušší,“ uvedla vedoucí lékárny Antonína Látalová.

Lékárny se dvěma výdejními místy na recepty a jedním pro volný prodej podle Látalové může ulehčit i hlavní lékárně v areálu, což bude pro pacienty znamenat i kratší čekání při výdeji léků.

Vstup do nové výdejny je bezbariérový.

Provozní doba je od pondělí do pátku od 7:30 do 15:30 hodin, výdejna zdravotnických prostředků je otevřena od pondělí do čtvrtku od 7:00 do 16:30 a v pátek do 15:30 hodin.