Pokud by se na „pracovní sobotě“ lékaři dohodli se zaměstnavatelem, mohlo by to vyřešit dosavadní obcházení zákoníku. Lékařský odborový klub -Svaz českých lékařů však takové řešení odmítá.

„Proč by lékaři měli pracovat déle než ostatní? Řešit přesčasy tím, že zákonodárci změní pracovní dobu, s tím zásadně nesouhlasíme. Jsme odhodláni proti takové formě diskriminace určité skupiny zaměstnanců rázně protestovat. Kde je rovné zacházení se zaměstnanci? Sice je vše podmíněno dohodou, ale každý, kdo pracuje ve zdravotnictví, ví, že to tak jednoduché není,“ reagovala předsedkyně Ivana Khonová z Lékařského odborového klubu Fakultní nemocnice v Olomouci.

„Návrh, který podalo ministerstvo, navíc nepopisuje způsob odměny. Jasné je jen jedno - ušetřilo by se na přesčasech,“ dodala Khonová. Podle nemocnic navíc může návrh ztroskotat právě na nutném souhlasu zaměstnance.

Názor Pepy Königa

Děkujeme, páni doktoři…


Kdyby lékaři dodržovali zákoník práce, jak mají, museli bychom si těžká zranění plánovat dopředu. Mohlo by se totiž stát, že na pohotovosti už doktora nezastihneme.

Naštěstí lékaři zákon obcházejí a porušují. Dokonce o tom i nahlas mluví. Aby tedy bylo vše v pořádku, chce jim ministerstvo zdravotnictví pracovní týden o několik hodin prodloužit.

Zákonodárci by se měli spíše zamyslet, jestli peníze za přesčasy nevyužít lépe. Zaplatit například další ženy a muže v bílých pláštích.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika