Léčbu po prodělání onemocnění Covid-19 mohou klienti lázní Slatinice absolvovat jako pacienti lázeňské léčebně rehabilitační péče nebo samoplátci.

„Stačí, když se poradí se svým praktickým lékařem a požádají ho o vypsání návrhu na lázeňskou léčebně rehabilitační péči. Léčíme klienty, kteří se po prodělání koronaviru necítí úplně fit a zároveň se potýkají s poruchami pohybového aparátu, nervovým, kožním či onkologickým onemocněním. Pro tyto případy jsme lázně dovybavili dechovými trenažery, k dispozici jsou oxygenoterapie i inhalace. Pacienty učíme, jak správně dýchat,“ informovala ředitelka lázní Irena Vašicová.

Pokud klient nemá nárok na komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může absolvovat tento speciální pobyt jako samoplátce.

„Až do konce letošního roku je na něj rovněž možné čerpat státní příspěvek čtyři tisíce korun. Na výběr je týdenní nebo čtrnáctidenní pobyt,“ popsala Irena Vašicová.

Lázně jsou vázány nařízeními vlády a ministerstva zdravotnictví, aktuálně proto nemohou poskytovat pobyty pro samoplátce.

„Doufáme, že se to po velikonočních svátcích změní a opět budeme moci samoplátcům vyhovět. Pro bezpečnost děláme doslova maximum možného. V celém areálu dodržujeme zvýšená hygienická opatření i nošení respirátorů. Frekventovaná místa a plochy, například kliky, tlačítka výtahů či automatů na kávu jsme nechali ošetřit speciálními nástřiky. Všude, kde je to možné, používáme pro dezinfekci prostor generátory ozónu,“ vyjmenovala ředitelka lázní.

Antigenní testování pro veřejnost

Zaměstnanci i klienti slatinických lázní jsou pravidelně testováni antigenními testy. Volnou kapacitu nyní lázně nabídly také firmám a obcím z okolí. Kdo má o test hrazený z veřejného zdravotního pojištění zájem, musí se v pracovních dnech od 8 do 13 hodin objednat na telefonu 581 571 000.

Testování probíhá ve stanu před lázeňským domem Mánes. Při příchodu se stačí prokázat občanským průkazem a průkazem pojištěnce. Neobjednaným klientům nebude test proveden.

Lázně Slatinice jsou nejstarší moravské lázně a zároveň první léčebné lázně s akreditací zdravotnického zařízení v České republice. K léčbě pohybového i oběhového ústrojí a nervových, kožních a onkologických nemocí se využívá pramen středně mineralizované vody s obsahem sirovodíku.

Klienti do Slatinic přijíždějí na komplexní a příspěvkovou lázeňskou péči hrazenou z prostředků zdravotních pojišťoven. V Lázních Slatinice je rovněž provozován odborný léčebný rehabilitační ústav, kde jsou léčeni pacienti po ortopedických operacích či úrazech. Ve velké většině jsou sem přiváženi přímo z nemocničních zařízení v regionu. Léčebné, relaxační a speciální pobyty jsou připraveny také pro samoplátce.