Sbormistr odpočítal první takty, malí muzikanti se chopili nástrojů a společně spustili Nesem vám noviny. Když pak přišlo na píseň Půjdem spolu do Betléma, zpívali už úplně všichni a to i bez vytištěných slov.

„Čekal jsem, že půjde o komorní akci, patnáct, dvacet lidí, ale jsem v šoku, je tady skoro dvě stě lidí! Všichni zpívají, jsou veselí a výsledek mě nadchnul. Je úžasné mezi paneláky slyšet staré české koledy, má to obrovské kouzlo," řekl Petr Hroch.

Nadšení neskrývala ani ředitelka Základní školy Demlova Anna Dobrovolná.

„Lidé tleskají, líbí se jim to. Samozřejmě za doprovodu nástrojů je to veselejší, hezčí a vánočnější. Je úžasné, že tady jsou malé děti, střední generace i senioři, Lazce se spojily. Lidé se usmívají a nálada je výborná. Je to bezvadný nápad," reagoval ředitelka.

Takto se koledovalo na zaplněném Horním náměstí v Olomouci

Cukroví, čaj a skvělá nálada

Nálada opravdu výborná byla. Slyšet byl smích, cukroví rychle mizelo, lidé se hřáli čajem a když došel předem daný počet koled, vůbec to nevadilo. Zpívalo se totiž dál.

Na Lazcích tak zazněla například i Purpura od Jiřího Šlitra.

„Když jsou takoví lidé jako ti dnes tady na Letné, tak se hraje naprosto skvěle. Publikum bylo výborné, bylo vidět, že si sem lidé přišli srdečně zazpívat," komentoval společné zpívání sbormistr Roman Drápal.

Na závěr si pak všichni téměř jedním hlasem zazpívali Vánoce, Vánoce, přicházejí.

Po zhruba půlhodině lidé sbor odměnili mohutným potleskem.

„Bylo by fajn, kdyby se z toho stala tradice. Je příjemné, že se taková akce koná i u nás, na sídlišti a nemusíme za ní do centra města. Potkáme tady i sousedy se kterými se běžně nevidíme, je to fajn," zhodnotily středeční zpívání Lenka Kocourková a Jana Slavíková, které do parčíku zavítaly se svými dětmi.

Nadšená byla i předsedkyně lazeckého klubu seniorů, který s přípravou pomáhal.

„Byla jsem překvapená, kolik lidí přišlo. Myslím si, že se to podařilo," uzavřela s úsměvem na rtech Eva Sommerová.