„Když ve městě čistí ulice, značky jsou měsíc dopředu. Tady jedu s nemocným dítětem do nemocnice a narazím na překopanou Kyselovskou. Značka nikde. Že je na odbočce od Kožušan, to mi není nic platné, žiju v Nemilanech, ne v Dubu. Hlavně to bylo vloni dva měsíce zavřené, aby se silnice opravila,“ rozčilovala se mladá matka z Olomouce-Nemilan, která se v úterý dopoledne obrátila na Olomoucký deník.

Současný režim vjezdu na Horní náměstí v Olomouci. Březen 2024
Vjezd na Horní náměstí chtějí radní ještě více omezit. Jste pro?

Vozovku i chodník v Kyselovské ulici přetnuly bagry v pondělí, a to kvůli napojení celkem osmi nových rodinných domů na kanalizační síť. Neprojedou kvůli tomu ani autobusy městské hromadné dopravy.

„Využilo se toho, že jsou v Olomouci jarní prázdniny a provoz je menší. Uzavírka je plánovaná do neděle 10. března, kdy bude hotovo. Termín by neměl být ohrožen, žádné komplikace se nevyskytly,“ sdělil za stavební firmu Pavel Mann.

Objízdná trasa.Objízdná trasa uzavřené Kyselovské uliceZdroj: MMOl

"Nebylo to možné sladit"

Od pondělí by měla být frekventovaná cesta opět průjezdná.Špatnou informovanost místních o uzavírce odmítl předseda komise městské části Olomouc-Slavonín.

„Hlásilo se to rozhlasem ve Slavoníně, je to i na naší vývěsce. Mrzí nás tyto situace, že ne všichni to věděli. Je to však otázka jednoho týdne. V neděli to dokončí,“ reagoval Ivo Háger.

I jemu vadí, že se zhruba po půl roce od dokončení oprav kope do opravené asfaltky.

„Udělat se to ale musí. Podle informací, které mám, to nebylo možné sladit. Záruku za kvalitu napojení, aby se vozovka nepropadala, nese stavitel,“ poukázal.

V Týnečku realizuje developer III. etapu projektu "Hanácká Krajina“, 3. března 2024
Výstavba bytů v Olomouci se citelně propadla. Co se letos chystá ZDE

"Reflexní" pruh z kostek

Podle firmy, která stavební práce provádí, bude v místě výkopu na komunikaci dva metry široký pás z dlažebních kostek.

„V Kyselovské je zóna se sníženou rychlostí, tento ‚reflexní‘ pruh ze žulové kostky, který bude v rovině, byl v plánu. Má upozornit na tuto sníženou rychlost,“ dodal Mann.

Zhruba 1130 metrů dlouhý úsek Kyselovské nechalo město opravit vloni během letních prázdnin. Součástí rekonstrukce byla i předlažba dvou zpomalovacích prahů včetně jedné zvýšené křižovatky a také oprava dvou autobusových zastávek.