Především řidiči musejí počítat v Olomouckém kraji s nástrahami počasí. Větší dopravní komplikace ani nehody však prozatím hasičské jednotky nezaměstnaly.

„V průběhu posledních hodin zaznamenali tři dopravní nehody při kterých ve dvou případech došlo ke zranění osob. V Šumvaldu na Olomoucku po dopravní nehodě zůstalo vozidlo v potoce. Krátce před půl čtvrtou ranní vypomohli hasiči cestářům s problémem po upadnutí radlice z technické vozidla provádějící úklid na cestách," informoval Zdeněk Hošák, mluvčí krajských hasičů.

Především v horských oblastech leží na cestách po vydatném sněžení vrstva ujetého sněhu. D46 je po chemickém posypu sjízdná bez omezení. Potíže může způsobovat na D35 na úseku od Mohelnice přes Olomouc až po Přáslavice rozbředlý sníh, ředitelství silnic a dálnic nabádá k opatrnosti. Podobná situace je na silnicích prvních, druhých i třetích tříd. Pozor také na sníženou viditelnost kvůli sněhovým srážkám.

Sníh a ledovka také zhruba do oběda komplikují situaci na šestikilometrové trase při průjezdu Bušínem na Šumpersku.

Na železnici v kraji se už situace uklidnila. Potíže, které padající sníh způsoboval ráno mezi Červenou a Litovlí na Olomouci a na trase mezi Zábřehem a Šumperkem, pominuly.