„Jsou tady od odpoledních hodin silné sněhové přeháňky, hlavně v horských polohách. Sníh se drží na vozovce například i na Šumpersku. V oblasti Zvolska jsou silnice po chemické úpravě a jsou mokré," přiblížil situaci Pavel Švestka ze Správy silnic Olomouckého kraje.

Vážné dopravní komplikace ovšem sněžení nezpůsobilo.

„Nikde auta dlouho nestála. Ale došlo k několika menším dopravním nehodám," řekl Pavel Švestka.

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel v obci Velké Losiny - místní část Ludvíkov

Dopravní nehoda dvou osobních vozidel v obci Velké Losiny. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Je možné, že první sněhové vločky, které se objevily už i mimo vrcholky hor, řidiče trochu překvapily. Ještě ve večerních hodinách byla veškerá technika správy silnic v oblasti Šumperka a Jesenicka v terénu.

„Sněžení má v nočních hodinách ustat," předpokládal Pavel Švestka.

Silničáři varují zejména ty řidiče, kteří směřují do oblasti Ramzovského a Červenohorského sedla. „Tady bývá situace vždycky nejhorší," potvrdil Pavel Švestka.

Sněžení na Šumpersku a Jesenicku - 23. listopadu 2015

Sněžení na Šumpersku - 23. 11. 2015. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Ve vyšších polohách na Prostějovsku ve čtvrtek silničáři vyjíždět nemuseli. Drobný sněhový poprašek, který začal kolem jedné odpoledne padat, se rozpouštěl.

„Uvidíme, jak se situace vyvine večer a v noci," upozornil Petr Walter, který má situaci na místních silnicích na starost.

Šest posypových vozů však na Prostějovsku zasahovalo v neděli.

„Vyjížděli jsme navečer, a to kolem Hluchova, Přemyslovic, na Konicku, Protivanovsku a Drahansku. Cesty tady namrzaly," uvedl Petr Walter.

Během následujících dvou dní meteorologové sněžení neočekávají, to se má objevit v Olomouckém kraji, hlavně v jeho severní části, ve čtvrtek. Teploty se budou pohybovat mezi třemi stupni Celsia nad nulou a mínus jedním stupněm.

V úterý má být v celém Olomouckém kraji jasno nebo polojasno, s teplotami kolem dvou stupňů Celsia, na horách nula. Podobné vyhlídky ohledně počasí meteorologové v kraji očekávají i ve středu.