Že mají v neředínském útulku na přelomu roku plné ruce práce, je podle vedoucí útulku Hany Dědochové normální. „Jde o každoroční trend. Na Silvestra 2016 jsme přijali čtyři psy, na Nový rok další tři,“ vysvětlila.

Dva z posledních nalezenců se už letos vrátili ke svým pánům, dva pořád čekají v útulku.

Několik dalších Olomoučanů během posledních dní nahlásilo ztrátu, do útulku v Olomouci ale jejich čtyřnozí mazlíčci zatím nedorazili.

„V evidenci ztrát evidujeme od 30. prosince do 1. ledna pět ztracených psů, z toho jeden už je zpět doma,“ uvedla Hana Dědochová.

Obchodní centrum Šantovka v Olomouci - na ploše za potokem (na snímku vlevo dole) má vyrůst nákupní Galerie 2
Šantovka se rozroste na druhý břeh, přibude obchoďák Galerie 2

Nevhodné vánoční dárky

Krize přichází i po Vánocích, kdy se psi často stávají nevhodným dárkem pod vánočním stromečkem. Lidé často zapomínají, že pes není věc a štěněte se zbavují různými způsoby.

„Těsně po Vánocích se našlo tři týdny staré štěně. Těžko říct, jestli ho chovatel vyhodil, nebo šlo o nevhodný vánoční dárek,“ popsala jeden z nových přírůstků vedoucí útulku.

Od Štědrého dne přijal útulek 16 psů, deset z nich už se vrátilo zpět domů.

„Pro jednoho by si měl majitel ještě přijet, zbylých pět u nás čeká. Pokud se majitel nenajde, nabídneme je k adopci,“ vysvětlila vedoucí útulku.

„Letos se v prosinci podařilo více psíkům nalézt domov, ještě v listopadu jsme jich tady mělo okolo osmdesáti,“ dodala. Teď se v Olomouci starají o více než 60 psů.

V Zoo Olomouc připravili oslavu ročním mláďatům medvěda baribala
VIDEO: Olomoucká medvíďata slavila, dostala dort a pneumatiku
Prezentace elektronického jízdného DPMO. Kontrolní terminál revizora
On-line jízdenky na MHD: tímto vás zkontroluje revizor