„Zavřena je aktuálně jedna mateřská školka, protože ve dvou odděleních měli navzájem kontakty mezi sebou. Jedná se o malou školku,“ uvedla v pondělí odpoledne Dana Vránová z Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje.

V karanténě kvůli koronaviru jsou někteří učitelé a žáci také v jiných školách v Olomouckém kraji, ale situace zde nevyžaduje, aby byl přerušen provoz celé školy a kompletně přešli na výuku přes počítač.

Desetidenní izolace

V olomoucké školce Kovařovicova měl pozitivní test jeden zaměstnanec a hygienici nařídili karanténu všech zaměstnanců a dětí, které byly v minulém týdnu v kontaktu se zaměstnancem. Izolace potrvá po dobu 10 dní od kontaktu. Jak školka informuje na internetových stránkách, uzavřena bude do 20. září.

Rodiče mají v takovém případě podle epidemiologů povinnost kontaktovat praktického lékaře dítěte. Ten vyhodnotí, zda dítě pošle na test, nebo ne. V případě příznaků rozhodne o dalším postupu.

Jak školka sdělila na webu, v karanténě je i část pedagogického sboru základní školy, ale výuka zde v tomto týdnu probíhá jako dosud – učitelka, která je v karanténě, bude děti vyučovat on-line a nad žáky ve třídě je zajištěn dohled.