I když tendr nabral pořádný skluz, vedení resortu chce, aby jméno nového majitele doposud státního areálu zaznělo do konce roku.

„Je hodně nepříjemné, když zaměstnanci vidí, jak mizí do Šenova obráběcí centrum a další vybavení. Zvyšuje to nervozitu. Lidé se bojí, že přijdou o práci a snaží se poohlédnout jinde. Ale kde v této oblasti seženete práci? Jen těžko," reagoval odborový předák šternberského podniku Petr Tušinovský.

Podle ministerstva obrany je přesun technologií nyní utlumen.

„V závislosti na realitě rychlosti prodeje areálu a nutnosti dokončení již započatých zakázek," uvedl Jiří Caletka z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Prodej části nepotřebného majetku státního podniku schválila vláda v červnu tohoto roku. Už na jaře zaměstnanci státní zbrojovky i radnice volali po urychlení prodeje. Zatím není známa ani poradenská firma.

„Výběrová komise v pondělí projednala námitky jednoho z uchazečů. Výsledek jednání musí být nejdříve sdělen účastníkům řízení, kteří budou mít 15 dnů na odvolání. Do poloviny září bude znám výsledek," uvedl mluvčí Jiří Caletka.

Vítěz získá zakázku s předběžnou hodnotou 6,5 milionu korun. Má připravit realizaci transakce a výběrové řízení na budoucího vlastníka. Jde o majetek o předpokládaném objemu ve výši 150 až 320 milionů korun.

Z pěti nabídek byla jako nejvýhodnější vybraná ta od společnosti Ernst&Young. Pokud jde o samotný prodej šternberského areálu, známým zájemcem je společnost Excalibur Army, která má od ledna v pronájmu vojenskou část šternberského areálu i s více než stovkou zaměstnanců. Ve hře jsou podle informací E15 ještě dva uchazeči.

SOUVISEJÍCÍ: Prodejte rychle šternberskou zbrojovku, volají zaměstnanci i radnice