Na investici vyčlenilo město v letošním rozpočtu 141 milionů korun. Celkově si sportovní a relaxační stánek vyžádá přes 200 milionů korun.

Šternberk, který má na krytý bazén našetřeno, se obrátil se žádostí o případnou dotaci na Národní sportovní agenturu. Požadavek ze Šternberka má pořadové číslo 1. Příjem žádostí o dotace vyhlásila národní agentura na konci minulého roku.

„Jsme sice první v pořadí, ale oficiálně zatím neznáme výsledek. Město každopádně s plaveckým bazénem počítá v rozpočtu, a pokud uspějeme, bude to pro město jen plus,“ sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Třípodlažní objekt, který vyrůstá vedle nemocnice a atletického stadionu, bude obsahovat víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness.

Součástí wellness budou sauny, parní lázeň, odpočívárna a venkovní terasa s ochlazovacím bazénem. Plavci se mohou těšit na pětadvacítku se šesti plaveckými drahami. Zábavný bazén nabídne proudový kanál, houpací záliv, masážní trysky či vodní chrlič. Chybět nebude populární tobogan.

Město počítá s pronájmem bazénu - k tomuto účelu byla založena městská obchodní společnost Šternberská sportovní. Očekává, že provoz každoročně zatíží městský rozpočet. Vedení města si nechalo odhadnout varianty provozní ztráty, kdy realistická počítá s částkou ve výši 4,5 až 5 milionů korun. Město v ní kalkuluje s odhadem 120 tisíc návštěvníků vnitřní bazénové části a 8 tisíc osob v atraktivní wellness zóně.