Na investici vyčlenilo město v letošním rozpočtu 141 milionů korun. Celkově si sportovní a relaxační stánek vyžádá přes 200 milionů korun.

Atletický stadion ve Šternberku, 14. července 2021
Nový atletický stadion ve Šternberku už je hotový. Takto teď vypadá

Šternberk, který má na krytý bazén našetřeno, se obrátil se žádostí o případnou dotaci na Národní sportovní agenturu. Požadavek ze Šternberka má pořadové číslo 1. Příjem žádostí o dotace vyhlásila národní agentura na konci minulého roku.

„Jsme sice první v pořadí, ale oficiálně zatím neznáme výsledek. Město každopádně s plaveckým bazénem počítá v rozpočtu, a pokud uspějeme, bude to pro město jen plus,“ sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.

Budova Waldorfské školy v olomoucké čtvrti Hejčín
Waldorfská škola v Olomouci už je zvenku hotová. Nahlédněte dovnitř

Třípodlažní objekt, který vyrůstá vedle nemocnice a atletického stadionu, bude obsahovat víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí včetně wellness.

Součástí wellness budou sauny, parní lázeň, odpočívárna a venkovní terasa s ochlazovacím bazénem. Plavci se mohou těšit na pětadvacítku se šesti plaveckými drahami. Zábavný bazén nabídne proudový kanál, houpací záliv, masážní trysky či vodní chrlič. Chybět nebude populární tobogan.

Město počítá s pronájmem bazénu - k tomuto účelu byla založena městská obchodní společnost Šternberská sportovní. Očekává, že provoz každoročně zatíží městský rozpočet. Vedení města si nechalo odhadnout varianty provozní ztráty, kdy realistická počítá s částkou ve výši 4,5 až 5 milionů korun. Město v ní kalkuluje s odhadem 120 tisíc návštěvníků vnitřní bazénové části a 8 tisíc osob v atraktivní wellness zóně.

Vizualizace Biotopu Burk - chystaného koupaliště mezi Velkou Bystřicí, Hlubočkami a Mrsklesy.
V údolí Bystřice chystají velké koupaliště s tobogánem. Bude to pecka!