Město, jehož současná vláda má přípravu výstavby krytého bazénu mezi letošními prioritami, pokročilo.

Je před podpisem smlouvy s firmou, která vypracuje projekt a moderní plaveckou halu s relaxačním vyžitím postaví. Za 154,2 milionu korun.

„Jakmile uplynou lhůty pro případné námitky ve výběrovém řízení, podepíšeme smlouvy se společností Strabag, která výběrové řízení vyhrála. Smlouvy budou dvě: na projekční přípravu a samotnou realizaci,“ uvedl starosta Stanislav Orság.

U zakázky zvolilo město metodu Design & Build, kde je zadávací řízení vypsáno zároveň na projektovou činnost i zhotovitele. Ten nese odpovědnost za zpracování projektové dokumentace a celkovou kvalitu provedení veřejné zakázky.

Na pozemku v sousedství šternberské nemocnice by se mohlo začít stavět zhruba za rok.

„Projekční příprava může trvat rok, nejvýše rok a půl, samotná stavba by se mohla zvládnout také za rok, maximálně rok a půl. Věříme, že se vše bude posouvat kupředu a nenastane žádný problém,“ přál si starosta Orság.

Plavání, atrakce i wellness

Za sto padesát milionů korun firma postaví nejmodernější plavecký bazén se šesti dráhami o délce 25 metrů, zážitkový bazén, divokou řeku, masážní lavice, skluzavky, vířivky a pro děti nejen brouzdaliště, ale také bazén s hloubkou 90 centimetrů pro výuku plavání. Projekt počítá s atraktivním tobogánem a wellness částí zahrnující saunový svět s odpočívárnami a ochlazovacími bazény.

Výstavbu krytého bazénu v schválili zastupitelé vloni v květnu. Zastupitelstvo, které vzešlo z komunálních voleb vloni na podzim, pokračuje a koalice si přípravy krytého plaveckého bazénu stanovilo jako jednu z letošních priorit. Jak už dříve uvedl starosta města, jde o reálnou investici, kterou Šternberk zvládne pokrýt z vlastních zdrojů.

Na vlastní krytý plavecký bazén se těší nejen třináctitisícový Šternberk, ale i lidé v sousedních obcích.

„S dětmi jezdíme plavat do Uničova. Objednáváme autobusy, platíme drahou dopravu a na cestě trávíme dohromady hodinu,“ popisovala již dříve Božena Bobková ze Základní a Mateřské školy Babice. „Kdyby se postavil bazén ve Šternberku, máme to veřejnou dopravou tři kilometry - pár minut. Už aby to bylo,“ reagovala.

(