Podle dostupných informací v sobotu během vytrvalého deště zateklo do bazénové haly. Opět v provozu by mohl být zřejmě ve středu.

„Bazén je uzavřen a předpokládáme délku odstávky do úterý, ale může se to změnit podle toho, jak se bude postupovat při odstranění potíží,“ vysvětlovala vedoucí Plaveckého stadionu Olomouc Vlasta Šreková.

Příčinou mimořádné uzavírky jsou vydatné dešťové srážky, kdy se voda o víkendu dostala do bazénové haly. Provozovatel řeší odstranění havárie už od neděle.

„Hned v neděli jsme se sešli, abychom zajistili a vyřešili vše potřebné a provoz opět obnovili. Dnes brzy ráno jsme zahájili práce na odstranění havárie. Uděláme maximum proto, aby odstávka trvala co nejkratší dobu,“ ujistila v pondělí Šreková.

Od plavecké haly se v pondělí dopoledne vraceli rozladění zájemci o relax ve vodě.

„Před odjezdem do Olomouce jsem se dívala na Rozpis plavání na internetu. Kdyby to tam napsali, na vlak nejdu. Nenapadlo mě prohlížet si taky Aktuality,“ svěřila se seniora z Brodku u Přerova, když si u vstupu přečetla informaci o tom, že krytý bazén je z mimořádných provozních důvodů uzavřen.

Ze stejného informačního zdroje čerpala také vysokoškolačka Kateřina z Ostravska. „Kdyby do Rozpisu plavání dali sdělení, že se neplave, ušetřili by mi čas,“ hodnotila.

Informace o ukončení odstávky najdete na webu Plaveckého stadionu Olomouc.