„Stavba by měla být hotová a zkolaudovaná do konce listopadu,“ informoval starosta města Stanislav Orság.

První plavce by tak měl bazén přivítat již letos v prosinci.

Dokončení největší investice ve Šternberku v posledních letech nijak neohrožuje, že městu uvízlo přes 100 milionů korun u Sberbank. Město má své finanční prostředky uložené na účtech několika bankovních společností a má tak podle vedení samosprávy dostatek finančních prostředků na pokrytí běžných výdajů, na plánované investice a velké opravy, a to včetně stavby bazénu.

Na sportovní a relaxační stánek, který si vyžádá na 170 milionů korun, má Šternberk našetřeno z minulých let. Město se obrátilo se žádostí o dotaci na Národní sportovní agenturu. Příjem žádostí o dotace vyhlásila agentura na sklonku roku 2020. Žádost ze Šternberka měla pořadové číslo jedna.

„Bylo nám oznámeno, že dotaci jsme nezískali z důvodu rozdílné hloubky bazénu, ale zatím ještě čekáme na vysvětlení. Z ledna loňského roku přitom máme potvrzení, že je vše v pořádku,“ poukázal starosta.

Třípodlažní objekt, který vyrůstá vedle nemocnice a atletického stadionu, bude obsahovat víceúčelový bazén s plaveckou, rekreační, výukovou a dětskou částí, včetně wellness.

Součástí wellness budou sauny, parní lázeň, odpočívárna a venkovní terasa s ochlazovacím bazénem. Plavci se mohou těšit na pětadvacítku se šesti plaveckými drahami. Zábavný bazén nabídne proudový kanál, houpací záliv, masážní trysky či vodní chrlič. Chybět nebude populární tobogán, který bude mít 90 metrů.

Šternberk staví novou komunikaci pro chodce a cyklisty ve Lhotě u železničního přejezdu ve směru na Štarnov. 25. února 2022
Šternberk staví novou cyklostezku, propojí trasu od Olomouce

Úpravy okolí a nové parkování

V sousedství bazénu, na ulici Generála Eliáše, se v těchto dnech začalo stavět. „Stavební práce budou poměrně rozsáhlé, dotknou se i ulice Lidické a části prostoru v areálu nemocnice,“ informovala mluvčí městského úřadu Irena Černocká.

Hlavním důvodem úprav komunikací jsou zvýšení kapacity parkování a zajištění bezpečného pohybu pěších a cyklistů při předpokládané zvýšené intenzitě dopravy související s rozšířením parkovacích kapacit v nemocnici a příjezdu k atletickému stadionu a krytému bazénu. Stavba za 19,5 milionu korun si vyžádá celkovou uzavírku komunikace Generála Eliáše a části ulice Lidické od 1. dubna do 30. července

„V lokalitě budou opraveny nejen všechny komunikace včetně parkovacích stání, sjezdů, chodníků a stezek, ale přibydou také nové cesty pro napojení atletického stadionu a krytého bazénu a prodloužena bude komunikace do areálu nemocnice,“ popisovala mluvčí.

Pro pěší a cyklisty bude na levé straně ulice vybudovaná smíšená stezka, na pravé pak chodník pro pěší. Okolo kotelny nemocnice zahájíme stavbu příjezdové komunikace, která bude v budoucnu sloužit pro napojení atletického stadionu. Vyrostou zde chodníky, ale i parkovací stání pro auta i autobusy.

„Na Lidické se dočkáme nové vozovky, chodníků a celý prostor před fotbalovým stadionem bude řešen jako parkoviště se čtyřmi řadami kolmého stání z betonové drenážní dlažby. Celkově se v řešené lokalitě vybuduje 130 parkovacích míst pro osobní automobily, plus 8 míst pro zdravotně a tělesné postižené. Součástí stavby je také realizace nového veřejné osvětlení a rozsáhlé vegetační úpravy, které řeší obnovu původních stromů a doplnění novou výsadbou, včetně keřů a trávníkových ploch,“ uvedla Irena Černocká.