„Sprchy nejsou pěkné. Chtěly by obnovit. Baterie jsou zanesené vodním kamenem, stejně tak obkladačky a dlažba působí zašle,“ hodnotila v úterý večer Pavla Modranská zázemí olomouckého plaveckého stadionu, na který si přišla jako každý týden zaplavat.

Žádný z návštěvníků, které Olomoucký deník oslovil, nebyl nadšený z toho, jak desítky let starý areál vypadá. Hlavně zázemí a krytý bazén.

„Vchod je moc pěkný, moderní interiér, turnikety, ale tím to končí. Tedy pokud nejdete do nové vířivky, kde stejně věčně není místo. Ani ji nevyhledávám,“ popsala studentka Monika Poláková, která si spolu s kamarádkou přišla zaplavat.

Hned v šatnách mohou někteří návštěvníci narazit na problém – chybí převlékací kabinka.

„Mně to nevadí. Ale maminka má po rakovině prsu kosmetický problém a kabinku by ocenila,“ komentovala Pavla Konečná.

Podle čtyřicetileté Jany by měla být kabinka obvyklým standardem.

„Například v Hranicích v dámských šatnách nechybí. V akvaparku jsou, ale tam je jiný systém, mají společné převlékárny,“ dodala.

WC: studená voda, žádné mýdlo

Pokud si v úterý večer chtěli návštěvníci cestou do sprch odskočit, na toaletě se museli smířit se studenou vodou. Chybělo i mýdlo.

Pavle Modranské se nelíbily sprchy a baterie, které byly zanesené vodním kamenem. I dlažba by si podle ní zasloužila obnovit. Vadilo jí také nebezpečné schodiště.

„Dost klouže. Hlavně v mokrých žabkách,“ poznamenala.

Na kluzké schodiště návštěvníky upozorňují nepřehlédnutelné cedule. Jiřímu Novákovi přišly tabulky směšné.

„Spíš by s tím měli něco dělat,“ reagoval Novák, který na bazén chodí velmi často.

„Podobně jako schodiště, které je navíc pro děti a starší lidi poměrně strmé, jsou nebezpečné stupně na sezení v páře. Jsou vysoké a kachle hladké. Kdo to nezná a nebude opatrný, může se zranit,“ poznamenal.

Ještě než návštěvník vystoupí na první schod, uhodí ho do očí stěny se zpuchřelou omítkou.

„Plíseň? Snad ne. To by hygiena nedovolila. Chodí sem děti,“ spekulovala nad oprýskanou zdí čtyřicetiletá Jana.

Zpuchřelá omítka v zázemí krytého bazénu. Foto: DENÍK/Daniela Tauberová

Raději jezdíme jinam

Maminky, které posedávaly v dětském bazénku a sledovaly své potomky ve vodě, zase poukazovaly na složitý přístup k toaletám z dětského koutku.

Je to daleko, po kluzkém a příkrém schodišti,“ uvedla Petra Škopová s tím, že jí v areálu chybí lepší vyžití pro děti.

„Je to tady vyloženě na plavání. Kdybych neměla lístky od zaměstnavatele, nešla bych sem. Mrzí mě to. Bohužel raději jedeme do akvaparku nebo do Hranic,“ dodala.

I další plavci neskrývali, že kvůli tomu, jak interiér bazénu vypadá, raději jezdí jinam.

„Například do Hranic, i když je tam menší bazén. Tady se sice uklízečky hodně snaží, pořád vytírají, ale stáří objektu, které je znát na každém kroku, bohužel nesmažou. Stačí se rozhlédnout kolem: oprýskané stropy, stěny, omšelé kachličky, starý bazén. Lidé dnes očekávají jiný komfort,“ uvedl Zdeněk Koutný.

Lucie Bukvová, Daniela Tauberová