Unikátní festival se v náměšťském amfiteátru koná v sobotu 12. července.

Akce kapely Kryštof nabídne program pro fanoušky všech věkových kategorií a kromě spousty skvělé hudby budou připraveny zábavné aktivity, zázemí na loukách i dobré jídlo a pití.

„Nejvíc se samozřejmě těším na večer. Richard Krajčo slíbil na závěr zpívání u táboráku, jen tak s kytarou u ohně. Sama hraji na kytaru, a takový zážitek bude něco," prozradila dvanáctiletá Bára Pospíšilová z Olomouce, která prázdninový dárek dostala od rodičů za samé jedničky na vysvědčení.

„Táta sehnal lístky, chceme si to v Náměšti pořádně užít. Oba máme rádi i Lenny, takže pojedeme dopoledne, abychom měli dobrá místa," svěřila se školačka.

Mňága, pivní škola, fitcentrum

Richard Krajčo se skupinou Kryštof v akustické podobě.Pohodové odpoledne zahájí kempový slib, po němž to na pódiu rozjede kapela Mňága a Žďorp, zpěvák Michal Hrůza, Nebe a Lenny a v 18 hodin předstoupí před diváky skupina Kryštof se speciálně připraveným akustickým vystoupením.

O doprovodný program se postarají právě členové kapely Kryštof, s nimiž se fanoušci mohou setkat a pohovořit u nejrůznějších workshopů či kurzů, které během dne muzikanti povedou.

Například bubeník Jakub Dominik bude vyučovat v bubenickém workshopu, saxofonista Nikos Kuluris provede kurzem vaření, klavírista Ondra Kyjonka si otevře pivní školu a lepší kondici získají zájemci ve fitcentru trumpetisty Nikolaose Grigoriadise.

Zázemí pro rodiny s dětmi

Na to, aby se všichni dobře bavili, bude dohlížet zpěvák Richard Krajčo jako kempový vedoucí.

„Chtěl jsem vytvořit něco, co by se přiblížilo představě ideálního rodinného a kamarádského setkání. Začali jsme to utajenými koncerty na lavičkách v parcích a Kryštof Kemp je takové pokračování. Chceme nabídnout program pro všechny generace, zázemí pro rodiny s dětmi, nepřecpané prostory, odpovídající jídlo a pití, kapely mezi lidmi a lidi mezi kapelami," líčil svou představu festivalu Richard Krajčo.

Poté, co skončí oficiální část Kryštof Kempu, mohou návštěvníci posedět s muzikanty až do ranních hodin.

„Byl bych rád, kdyby to byl večer strávený u ohně jen s kytarami a partou lidí, co chtějí zpívat až do rána. Prostor bez ochranek a bariér, naplněný hudbou a radostí. Možná utopie, ale pokusíme se o to," řekl Richard Krajčo. 

SOUVISEJÍCÍ: Amfiteátr v Náměšti věří v pořádné oživení. Odrazuje výše nájemného?