Bouře se nad Moravský Beroun dostala kolem šesté hodiny večerní. Krupobití prošlo celým městem, byť některé části jsou zasažené o něco více a jiné zůstaly nejhorších škod ušetřeny.

„Kroupy měly velikost vejce, zhruba čtyři, pět centimetrů,“ odhadl místostarosta Moravského Berouna Rostislav Hrdlička.

Podle hrubých odhadů krupobití ve městě rozbilo padesát střech a stovku aut.

„Když jsem mluvil s hasiči, včera měli hlášeno 48 událostí a prověřují dalších patnáct. Těch střech bude mnohem víc,“ odhadl Rostislav Hrdlička.

Nádraží v Uničově. Ilustrační foto
Srážka vlaků v Uničově, dva zranění

Škody se podle jeho slov určitě vyšplhají do desítek milionů korun.

„Když jsem viděl ta auta, spousta z nich je na odpis. Lemy, v nich jsou důlky, střechy. Teď jsem byl na našem domě s chráněným bydlením, střecha je tam rozbitá. Máme tam pálené tašky a kroupy jimi proletěly, i přes parozábranu. Musely být obrovské,“ popsal.

I ve čtvrtek pokračují v likvidaci následků krupobití hasiči. Dvanáct jednotek pracovalo až do brzkých ranních hodin, aby provizorně zajistilo poškozené střechy.

„Využili jsme plošiny a žebříky se zalamovacími rameny, které pomáhaly hasičům-lezcům se zabezpečením střech plachtami a latěmi. Zasahovalo lezecké družstvo z Olomouce a lezecká skupina z Přerova. S velkým nasazením pracovali místní dobrovolní hasiči a další jednotky z okolí,“ popsala mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Zdroj: Youtube