Ve hvězdném obsazení diváci dále uvidí například Kláru Melíškovou, Miroslava Krobota, Ivu Pazderkovou nebo Jenovéfu Bokovou. Na snímku jako scénárista spolupracuje olomoucký psycholog Lubomír Smékal.

Olomouc je dějištěm filmu, kde se štáb zabydlel na několik týdnů. Zejména v S-klubu, kde se má odehrát premiéra Šnajdrova divadelního představení. Nastudovat se ho snaží svérázný pražský herec a debutující režisér Pavel Šnajdr v podání Pavla Šimčíka společně se svou babičkou - Ivou Janžurovou, bývalou herečkou olomouckého divadla.

S filmaři se během natáčení mohou Olomoučané potkat na hlavním vlakovém nádraží, v kostele Panny Marie Sněžné, ZOO nebo Bezručových sadech.

Olomouc si Miroslav Krobot jako dějiště svého filmu nevybral poprvé. „Olomouc je mi jednak blízká, ale hlavně je fotogenická a našemu filmu vyhovuje svou atmosférou. Samozřejmě je pro nás velmi důležitá náklonnost i podpora města i kraje, které si velmi vážíme,” uvedl režisér a spoluautor scénáře Miroslav Krobot.

Za kamerou stojí držitel čtyř Český lvů Martin Štrba. Natáčení by mělo skončit 15. srpna. Premiéra filmu Šnajdr, který vzniká v producentské péči Silvie Michajlove a Ondřeje Zimy ze společnosti Evolution Films, je plánována na jaro 2022.

„Film chápeme jako poctu tvořivosti a hravosti, s nadsázkou řečeno, jako poctu životní filosofii, která chápe i neúspěch a prohru jako inspiraci. Takový postoj představuje ve filmu postava babičky. Její zásluhou je Šnajdr na konci příběhu schopen přehlédnout svůj příběh s úsměvem a sebeironií,“ uvedl režisér.

Na filmu s Miroslavem Krobotem opět spolupracuje jako scenárista Lubomír Smékal. Duo má už za sebou dva úspěšné celovečerní snímky: Díra u Hanušovic a Kvarteto, které se rovněž točilo v Olomouci.

Herecké obsazení:

Šnajdr: Pavel Šimčík

Babička: Iva Janžurová

Mikina: Iva Pazderková

Markéta: Klára Melíšková

Renata: Jenovéfa Boková

Grunt: Miroslav Krobot

Gruntová: Ivana Plíhalová

Franěk: Jakub Žáček

Roman: Roman Vencl

Tvůrci a štáb

Režie: Miroslav Krobot

Scénář: Miroslav Krobot, Lubomír Smékal

Dramaturg: Markéta Prušinovská

Kamera: Martin Štrba

Střih: Jarosław Kamiński

Architekt: Jan Vlček

Kostýmy: Ivan Stekla

Zvuk: Dušan Kozák