Frekventovaná křižovatka Neředínské ulice a třídy Míru se opravuje od začátku května, v pondělí 12. července tam stavební práce zasáhnou i do provozu tramvají.

„Kvůli rekonstrukci silniční křižovatky bude od pondělí do neděle v úseku od krematoria po Palackého ulici a zpět vyloučena tramvajová doprava. Linka číslo sedm nebude provozována. Náhradní provoz od krematoria na tržnici a zpět bude zajištěn výlukovými autobusy s označením X,“ informovala mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Martina Krčová.

Návrh nových parkovacích zón v Olomouci. Ilustrační koláž.
Olomouc chystá placené parkování i mimo centrum, stávající zdraží. Tady je návrh

Tramvajová linka číslo jedna bude v pracovních dnech a o víkendech jezdit podle výlukových jízdních řádů. Linky číslo tři, X4 a pět budou jezdit podle platných jízdních řádů.

Linka U pojede podle výlukových jízdních řádů v pracovních dnech i o víkendech pouze v úseku z Nové Ulice na Náměstí Hrdinů. Vzájemný přestup cestujících mezi výlukovou linkou X a tramvajovými linkami bude umožněn na zastávkách Náměstí Hrdinů, Okresní soud a Tržnice.

Rušná křižovatka Neředínské ulice a třídy Míru bude díky stavebním úpravám přehlednější a bezpečnější pro motoristy i pěší. Vzniknou tam nové odbočovací pruhy, přechody pro chodce a počítá se s instalací semaforů i převedením cyklostezky přes třídu Míru. V minulosti byla tato křižovatka vyhodnocena jako jedna z nejnebezpečnějších ve městě.

Novými trasami povedou po úpravách chodníky, součástí stavby je rovněž úprava veřejného osvětlení a přeložky optických kabelů, trakčních sloupů a vodovodu. Stavba přijde na 15 milionů korun, práce by měly být hotové v listopadu.

Nová cyklostezka pod Hodolanskou ulicí v Olomouci
Pod Hodolanskou se už jezdí po nové cyklostezce. Takto vypadá