V úterý začala proměna křižovatky třídy Míru a Neředínské ulice, kde je nyní jednosměrka z Neředínské na třídu Míru. Uzavřena je ve směru do centra část třídy Míru, a to v úseku kolem tramvajové zastávky.

Tato frekventovaná a nepřehledná křižovatka projde zásadní přestavbou. Vzniknou zde odbočovací pruhy a přibudou semafory.

„V rámci stavebních úprav dojde ke zkrácení nástupního ostrůvku tramvaje a převedení cyklostezky přes třídu Míru,“ popisoval investiční náměstek primátora Martin Major. Novými trasami povedou po úpravách chodníky, součástí stavby je i úprava veřejného osvětlení a přeložky mnoha sítí.

Stavební ruch je i na budoucí okružní křižovatce ulic Okružní a Hněvotínská, kde je jednosměrka v Hněvotínské směrem k nemocnici a přibylo zúžení v Okružní ve směru na Neředín - při zachování obousměrného provozu.

Vznik vyhlíženého rondelu v této části města souvisí se stavbou nového hypermarketu společnosti Kaufland. Ten vyrůstá na pozemku po bývalé výrobně firmy Milo a v provozu by měl být letos na podzim.

„Rondel vybuduje kompletně společnost Kaufland, stejně jako autobusovou zastávku a poté ji předá městu Olomouc,“ sdělila již dříve Deníku mluvčí společnosti Renata Maierl.